Na feederu v Klecanech

feederové krmítko

Teplé počasí a den volna mě nenechaly v klidu. Přímo uprostřed pracovního jsem vyrazil na letos druhou vycházku s feederem.

Minule to bylo asi před měsícem. Taky nebyla moc zima ale na rybníku foukal vítr, voda ledová a ryby nespolupracovaly ani přes intenzivní krmení, takže nebylo moc o čem psát.

Tentokrát jsem zamířil na řeku, na Vltavu v Klecanech. Aktuálně vůbec nebyl žádný problém s průtokem, jak se na jaře většinou stává. To kolikrát ani nejde udržet krmítko na místě a můžete se snažit jakkoliv. Ted hlásili průtok v Praze kolem osmdesáti, což je v podstatě letní hodnota a tudíž naprosto bezproblémů.

V KLECANECH NA VLTAVĚ

Jelikož jsem zrovna doma nedisponoval žádnou použitelnou nástrahou, tak jsem u našeho vietnamce zakoupil dvě housky. Spařil, slisoval a nakrájel na kostičky.

Tohle je dokonalá nástraha. Ve vodě pracuje, dobře drží na háčku a náklady jsou pár korun 😀 Použito bylo asi dvacet kostiček, zbytek šel po návratu do mrazáku.

Výroba dala pár minut práce, Ještě jsem to vylepšil trochou scopexového boosteru a mohl jsem vyrazit.

K mému překvapení na řece dost studeně foukalo. Předpověď přitom hlásila letos zatím nebývalých až 19 stupňů během poledne.

Vyloženě chladno nebylo ale vítr foukal řádný, až vlasec hvízdal, ptáci couvali ve vzduchu a cyklisti za zadkem skoro taky mohli jezdit pouze s větrem.

V tom marastu jsem poslal krmítko asi 35 metrů do vody v nadjezí. Nechtělo se mi zrovna nějak moc krmit, takže jsem přehazoval co asi deset minut.

První půl hodina bez reakce na špičce. Minule to tady ale taky chvíli trvalo, než začaly nějaké záběry. Na chvíli se ale stavil jeden rybář na kole a dali jsme alespoň řeč.

shimano aero bb
Nedávno jsem pořídil nový navijáček od Shimana (AERO BB)

První ryba přišla zrovna když jsem měl telefon. Hovor slušně ukončen a ryba zdolána. Byl to tloušť v délce kolem dvaceti centimetrů.

Do poslední chvíle jsem měl dojem, že zásek šel do prázdna. Za krmítkem taková ryb o sobě moc vědět nedává.

Následovalo pár záběrů plotic. Všechny tyto ryby jsou tady hájené. Tloušť je hájený touto dobou, stejně jako všude jinde na mimopstruhovce, a bílá ryba má na hlavním toku Vltavy speciální ochranu během jara.

Stejně bych je ale samozřejmě nebral, takže okamžitě pouštím a čekám na další úlovky.

Změna v braní přišla nápadně se změnou počasí. Ustal vítr a také mraky zmizely. První opravdu teplý den, což se okamžitě projevilo na rybí aktivitě.

Také přišla první slušnější ryba. To bylo tak: bohužel se mi povedlo urvat krmítko a pojal jsem myšlenku, že bych mohl zkusit method.

Řeka tady zas tak moc netáhne a pro tento účel jsem nedávno nakoupil těžší methodová krmítka. První kámen úrazu na novém krmelci ale bylo protažení vlasce.

Zjistil jsem, že uvnitř je z nějakých důvodů trubička zúžena přepážkou s asi milimetrovou dírou.

Bylo to jako navléknout jehlu ale schovanou uprostřed dlouhé trubice, pročež mi to vůbec nešlo dokud jsem nepoužil násilí a nepomohl si vrtáčkem na boilies, kterým jsem díru zvětšil.

Pokud měla tahle vychytávka nějaký smysl, tak u mě nepadla na úrodnou půdu.

Každopádně krmítko fungovalo i po mém násilném zásahu krásně a záběru na method s krátkým návazcem jsem se dočkal celkem záhy.

kapřík z vltavy
A je v podběráku

Vrcholem odpoledne se stal krásně stavěný kapřík s mírou 56 cm. Toho jsem zdolal i s publikem za zády, což nemusím ale při chytání na cyklostezce se nedá nic dělat.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.