Pro feederaře a plavačkáře: Skvělý naviják Shimano za rozumnou cenu

naviják shimano aero BB

Když jsem měl vybrat tip na reklamu ohledně feederu nebo plavané, na mojí mysli okamžitě vytanul jeden z modelů navijáků od Shimana. Tato firma je proslulá svými top navijáky pro kapraře ale také například přívlač.

Slavný je například model navijáku Stradic pro lov dravců či Ultegra na kapry, ale i další. Dále má Shimano celkem širokou nabídku velmi levných navijáků nejnižší řady.

Nyní bych se chtěl ale zaměřit na střední kategorii. Právně v ní se dá nalézt velice slušný naviják, jenž poslouží například plavačkářům a samozřejmě milovníkům feederu.

To je metoda, která si v posledních letech získala obrovskou popularitu. Výhodou tohoto navijáku je zejména dobrá cena. Na Shimano poměrně příjemných zhruba 1800 – 2200 korun českých, záleží kde kupujete.

Rybářský naviják Shimano Aero BB 4000 je určen zejména pro aktivní lov nedravých ryb pomocí plavané a feederu

Naviják Shimano Aero BB 4000 je kvalitní cenově dostupný naviják s přední brzdou, který poskytuje výborný výkon pro rybáře zaměřené na plavanou a feeder.

Shimano navij�k aero bb 4000

Naviják je vybaven zařízením proti zpětnému chodu a má atraktivní design, který se skvěle vzhledově hodí k prutům Shimano, zejména k modelům z řad Aero.

Použít jej však můžete v kombinaci s jinými pruty, samozřejmě

Pro sportovní nebo rekreační rybáře, kteří chtějí zkombinovat kvalitu s příznivou cenou, je naviják Aero BB ideální volbou. Navíc disponuje antireverzním chodem, který usnadňuje zdolávání ryb při zpětném navíjení.

Tato řada navijáků je k dispozici ve třech velikostech (3000, 4000 a 5000), pokrývající většinu situací při lovu na plavanou.

Představuje dobrou volbu pro lov větších ryb, jako jsou kapři a cejni, na lehký až těžký feeder, a skvěle ladí s pruty Aero X1 a Aero X3. Pruty Shimano totiž samozřejmě také stojí za pozornost.

Naviják Aero BB nabízí další výhody, včetně cívky AR-C z hliníku kovaného za studena pro lepší nahazování a vedení vlasce.

Klička se šroubuje přímo do hlavního převodu pro maximální přímost bez vůle. Kromě toho je každý model dodáván s redukcí na cívku, což zajišťuje optimální objem návinu pro tenčí vlasce i splétané šňůry.

S brzdnou silou 10 kg a návinem 75 cm na 1 otočení kličky, dává naviják Aero BB slušný a spolehlivý výkon, podporovaný studeně kovaným Hagane Gear a systémem X-Ship od Shimano. Z navijáků této značky jde o slušný model s velmi příjemnou cenovkou.

Potřeba kvalitního navijáku vzniká i při relativně klidném lovu na feeder, neboť ani zde se nedá vyhnout častému stahování a přehazování, což na navijáky klade značné zatížení. Výrobky Shimano jsou v tomto směru dosti populární.

Cena je opravdu dobrá, jde samozřejmě ale o menší typ určený pro zmíněné techniky lovu. Značka Shimano vyrábí pro široké spektrum rybářských technik.

Oproti možná známějším velkým Big Pit kaprovým navijákům se jedná o jinou kategorii. Tento naviják je zejména menší, což vyhovuje právě na feeder a plavačku. Váží pouze necelých 300 gramů.

Výhodou je, kromě kvality a dobré brzdy, možnost použít přiloženou redukci cívky. či kvalitní kovový klip, což je věc, která se na feeder doopravdy hodí a pokud jej nepoužíváte, tak čtěte tento článek a začněte klipovat. Na úlovcích to poznáte velmi brzy.

naviják shimano aero BB

Jako nevýhoda zde kupodivu nefiguruje obvykle Shimanovská vyšší cena. Tradičně zde ale bohužel není v ceně náhradní cívka, která by se možná občas hodila.

Hmotnost290 g
Kapacita180 m/0,30 mm
Model4000
Náhradní cívkyNe
Počet ložisek3+1
Převod4,7:1
Údaje platí pro velikost:40
VýrobceSHIMANO
Druh rybolovuFeeder, Plavaná

Naviják Shimano Aero BB zakoupíte v Párysově rybářském ráji nebo například v LK Baits

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.