Špičkový kaprový naviják ve stylu retro: Daiwa 23 Emblem 45 SCW QD-OT

Daiwa 23 Emblem 45 SCW QD-OT

Moderní špičkový kaprový naviják s trochu specifickým vzhledem. V dnešní reklamě si vezmeme na paškál jeden z nejlepších navijáků pro kapraře. Tentokrát v inovované a vzhledově velmi atraktivní podobě. Výrobci zase trochu ustupují od celočerných designů a pouští se do více neblýskaných kombinací. Nebude to ale jen o vzhledu, technická kvalita je i tady základem.

Pokud ovšem trochu fandíte klasickému designu rybářských potřeb z dob okolo přelomu milénia, zaujmout vás může OT (One Touch) varianta proslulého navijáku od firmy Daiwa. Jedná se o model kaprového navijáku Daiwa Emblem 45 SCW QD s rychlosklopnou kličkou.

Velká zlatá cívka a dřevěná klička

Tato verze je v podstatě dvojčetem osvědčeného navijáku Emblem 45 SCW QD. Je tady ale něco pro fajnšmekry, kteří mají rádi hezké věci. Rozdíl tkví například v retro designu kombinovaném s rychlosklopnou kličkou.

Daiwa navij�k 23 emblem 45 scw qd-ot

Na první pohled zaujme vaše oko například zlatá cívka a dřevěná rukojeť kličky.

Naviják má 45 mm zdvih cívky, což v kombinaci s pomalým křížovým navíjením vlasce pomocí technologie Slow Cross Wrap (SCW), umožňuje dosáhnout opravdu dalekých náhozů s minimálním třením – jedná se tak o ideální naviják, pokud potřebujete házet doopravdy daleko.

Extra silná hliníková osa navijáku je odolná proti kroucení a má velké silové rezervy, které využijete při zdolávání ryby.

Během testování navijáků ve Francii se podařilo testerům Daiwa zdolat bez potíží sumíka v délce 2 metry, naviják to samozřejmě v pohodě přežil a bez nejmenších problémů fungoval dál. Silová rezerva je zde značná.

Nebyla by to Daiwa, kdyby naviják v této kategorii neměl převody Digigear II, které mají hladký chod a díky více než metru navinutému na jednu otočku kličky máte zaručené i rychlé vytažení montáží z velkých dálek.

Díky novému designu cívky, která disponuje hranou v úpravě Long Cast Edge pro daleké náhozy, se snížilo tření. To opět znamená jen jedno, lépe nahodíte mnohem dál, než jste byli doposud zvyklí.

Brzdný systém QD bezvadně funguuje za všech situací, naviják je prostě určen na lov větších ryb a z principu je koncipován na souboje s velkými kapry.

V ceně je další cívka

Není to dnes zdaleka zvykem, v ceně navijáku je ale ještě jedna cívka. Náhradní cívka má kapacitu 530m/ 0.35mm silonu, a tak se nový naviják EMBLEM 45 SCW QD OT využije i při lovu ve velkých vzdálenostech od břehu.

Kdo porovnává hmotnosti, tak ho bude zajímat údaj 635 gramů. Přesně tolik tento naviják váží. Další parametry přehledně zde

Technická specifikace navijáku Daiwa 23 Emblem 45 SCW QD-OT:

 • 4 kuličková ložiska
 • rotor Zaion V Air
 • převody Digigear II
 • brzda systému QDM
 • technologie ukládání vlasce SCW
 • 45 mm zdvih cívky
 • rychlosklopná rukojeť
 • rolnička Twist Buster II
 • klip na vlasec
 • pěkná dřevěná klička
 • brzdná síla: 15 kg
 • udávaná délka návinu na jedno otočení kličkou: 104 cm
Hmotnost635 gramů
Kapacita vlasce350 m/0,35 mm
Model45 SCW QD-OT
Náhradní cívkaAno, součástí balení
Počet ložisek4 kuličková
Převodový poměr4,9:1
Velikost45
VýrobceDAIWA
Druh rybolovuKaprařina

K zakoupení je Párysově rybářském ráji nebo alternativně v AZ Fishing

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.