Oranžového 30 kg kapra ulovili ve Francii, nosí jméno Mrkev (VIDEO)

Carrot carp
Foto: Bluewater Lakes via FB

Další zajímavý úlovek kapra nad 30 kilogramů hlásí z Francie. Ryba je o to zajímavější tím, že jde o rybu zbarvenou do zářivě oranžové barvy.

Nejde o rekord, na revíru se totiž takto velcí kapři chytají každoročně. Zbarvení ryby do zářivě oranžové ale kaprovi přineslo neobyčejnou popularitu.

Jde o další z ryb, které mají vlastní jméno. Na revíry do Francie s velkou oblibou vyráží rybáři z nedaleké Británie a tak tento kapr nese jméno v jejich jazyce.

Říkají mu Carrot, neboli česky Mrkev. Správněji bychom ale měi použít ženské zájmeno, jde totiž o jikernačku. Ve čtvrtek ji naposledy ulovil Andy Hackett a ryba vážila 67,4 liber.

Podle převodních tabulek tato váha odpovídá 30,57 kilogramu. Ryba už je tedy nad onou magickou hranici třiceti kil, po níž touží snad každý kaprař.

Video a galerie:

Jak oranžový kapr roste? Přibral 4 kila za rok

Vždy je zajímavé sledovat průběžné přírůstky ryb. Hmotnost ryb se samozřejmě může měnit oběma směry, týká se to období zejména jarního tření. U kapra Carrot můžeme ale porovnat letošní váhu ze začátku listopadu a váhu z konce srpna 2021.

Při ulovení 26. srpna 2021 kapr vážil 58,8 lbs, což činí 26,64 kilo. Za rok a dva měsíce tak rozdíl hmotnosti vykazuje přírůstek bezmála 4 kilogramy.

Zdroj: Bluewater Lakes FB page

Elitní kaprový revír, kde ani 40 kilogramů není až taková vzácnost

Země galského kohouta je rybám zaslíbená, což oceňují právě kapraři z Británie. Podzim je často ve znamení jejich nájezdů na francouzské vody, kde s podzimem panuje většinou lepší klima než na ostrovech.

Nájezd je samozřejmě nadsázka, francouzské kaprové revíry rozhodně nabízí poměrně klidné rybaření a na lepší vody je často nutné rezervovat místo zavčasu jelikož míst není neomezený počet.

Oranžový kapr Carrot žije na revíru, který také nosí anglický název: Bluewater Lakes. Nachází se ve slavném francouzském regionu Champagne.

Na webu se propagují nejen velkými kapry (zrovna včera ulovena další ryba o hmotnosti 42 kilo) ale také krásným prostředím. “Žádné hlučné dálnice, smrduté fabriky a jiné rušivé vlivy. Jen excelentní úlovky v klidném prostředí”, stojí na webu Blewater Lakes.

Dostat se na tento revír není vůbec snadné. Majitelé nabízí jen minimální počet míst pro týdenní turnusy, které jsou dlouhodobě vyprodány až rok dopředu.

Cena za týdenní rybaření v letošním roce činí 3400 GBP, což představuje, dle kurzu, něco kolem 100 tisíc korun. Pokud však dobře chápeme ceník na webu, za tyto peníze může na místě rybařit více osob

Ani tak nejde u úplně levnou vodu ale máte zde dobrou šanci sáhnout si na ryby až nad 40 kilogramů hmotnosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.