Podzimní giganti: kapři nad 3O kilo z českých vod

kapr šupináč
Ilustrační foto: redakce

Letošní podzim je trochu jiný než v posledních letech. Po prudkém ochlazení začátkem školního roku se záhadně oteplilo. Rybí apetit to nejspíše pořádně nakoplo a rybáři z celé republiky hlásí celou řadu zajímavých úlovků. Pozoruhodné jsou zejména dva případy, kdy byli uloveni kapři nad 30 kilogramů.

Třicátník z Pálavy o třídu překonal největší rybu nedávných závodů

První kapr nenechal chladným ani veřejnoprávní televizi, Brněnské studio ČT zveřejnilo na Facebooku reportáž o třicetikilovém kaprovi z Pálavy. Ulovil jej Miroslav Gerát a kapr dosáhl míry 109 cm a 30,5 kilogramu.

Podle údaj z reportáže jeho zdolání zabralo zhruba půlhodinu a odehrávalo se pomocí člunu na vodě. Příspěvek vzbudil velký ohlas diváků, což je v případě rybářských zpráv na běžné televizi pozoruhodné. Necelé dvě stovky lajků ještě není nic tak zvláštního ale přes tři stovky sdílení mluví samy za sebe.

Stairs2Hell na Pálavě
Novomlýnské nádrže u Šakvic

V komentářích pak mnozí diváci přidávají fotky vlastních úlovků. Veřejnost také pozitivně kvituje fakt, že ryba plave zpátky v domovském revíru.

Gratulujeme rybáři, kterému se povedlo dostat pořádného pálavského obra. Jeho úspěch je o to cennější, že na Nových mlýnech se přitom před třemi týdny konal obří rybářský maraton Stairs2Hell, jehož se účastnily stovky výborných rybářů.

Všichni s očekáváním sledovali, zda se při závodech podaří překonat hranici 30 kilogramů, kterou v předloňském ročníku na tomto revíru pouze atakovali Poláci. Letos se k magické třicítce při závodech nikdo pořádně ani nepřiblížil. Nejtěžší ryba letošního ročníku vážila 23,35 kg.

Kapr 31,35 kg české rybářky z nejmenované  svazové vody

Ještě větší rybu nedávno ulovila Gabriela Tauberová. O jejím úlovku informoval na Facebooku firma Chytil, jejíž výrobky s oblibou používají rybáři již po více než dvě desítky let.

Ryba vážila 31,35 kilogramů a měřila 114 cm. Šlo o rybu ze svazové vody, lokalita ale není známa. Chytilové na své FB stránce ale uvádí, že byla ulovena na jejich boilies v příchuti Famózní švestka o průměru koule 28 mm.

Příspěvky našich čtenářů:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.