Aneb podzim je tady

uvodní foto nástrahy
Foto: autor

První chladné dny značí jediné podzim je tady! A tak nezbývá nic jiného než oprášit kaprové pruty a vyrazit k vodě. Moje kroky vedly k zdejší svazové štěrkovně která svou rozlohou přesahuje 130 hektarů. Už je říjen takže denní doba lovu končí při 22 hodině večerní.

Přijíždím k vodě celkem pozdě je kolem 17 hodiny a tak chvátám na lovné místo protože není času na zbyt. Rychle připravuju krmení a vhazuji do vody několik raket k prvotnímu zakrmení. Pod háček dávám jednu 20mm kuličku boosterovaného boilie TBbaits strawberry s 2 kuličkami v pva.

Nahazuji oba pruty na hranici nějakých 80 metrů a pokládám je do vidliček. Dlouho se nic neděje a začíná pršet. V tom přichází pomalá jízda na levý prut.

kapr
foto: autor

Ryba se nechala přitáhnout na nějakých 20 metrů a v tu chvíli začal boj. Ryba okamžitě za mířila na pravou stranu do spletě keřů a potopených stromů. Musím okamžitě za rybou a tak se rvu v tom zmatku rychle do prsaček. Po chvíli dostávám nad rybou kontrolu a do podběráku podebírám baclatého šupináče. Ručička váhy se zastavuje na 8kg. S rybou si dělám pár rychlých fotografií a celý promočený ale šťastný ho vypouštím zpět do jeho království.

uvodní foto nástrahy
Foto: autor

Skončila denní doba lovu a tak se zase loučím s místní vodou. Z toho plyne, že i pár hodin stačí k ulovení pěkné ryby. Budu se snažit co nejdříve se sem vrátit.

Přeji všem čtenářům plné podběráky ryb a krásné podzimní zážitky od vody. Petrův zdar!

Zde můžete i vy vložit váš úlovek

Další příspěvky čtenářů naleznete v kategorii Vaše úlovky

Autor příspěvku a foto: Michal Kocián

Michal Kocián

Jaký revír (nepovinné) : usp_custom_field : Svazová voda

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.