17 věcí, které nezapomenout vzít na ryby

RYBÁŘ
ilustrační foto

Jste zapomnětliví? Já vcelku ano. Asi cestou na ryby těžko zapomenu prut ale nějaké ijné věci není složité nechat doma. Na delší výpravy mám seznam, který si vždy vytisknu na začátku sezonu a před vícedenní výpravou na ryby odškrtávám.

Seznam si ale nechám pro sebe, poslední dobou totiž už začíná jít spíše o seznam léků než rybářské výbavy.

Tento článek představuje seznam doplňků pro lov kaprů. Tyto věci bych zahrnul do základního vybavení na lov kaprů, které jsem postupem času přibral.

Jde spíše o věci, které vám pobyt na rybách zpříjemní nebo pomohou snášet nepřízeň štěstěny či počasí.

Nádobí na vaření a konvice na kafe

https://aktivni-rybolov.cz/panev-na-rybarske-vypravy-vareni-u-vody-neni-davno-jen-o-kotliku/

Bez nádobí jako jsou různé ešusy či pánve a hrnce se neobejde žádná delší výprava, to je jasné. I na jednodenní výpravy ale vozím moka konvičku a malý balíček kávy. Zahřeje, povzbudí a můžete kávou hostit i náhodné kolemjdoucí.

Nepohrdnou ani někteří porybní. Mírný úplatek v naturáliích je snad tolerovatelný a při kafi se dozvíte spoustu zajímavých věcí.

Alternativně lze samozřejmě brát termosku s horkou vodou. Čerstvě uvařená káva je ale jiné kafe, doslova.

Opalovák

U vody skoro nezbytnost, hlavně pokud během dne častěji zavážíte. Slunce a jeho odraz od hladiny má sílu jak procházka okolo Černobylu a mohli byste se nepěkně spálit. Což se děje většinou mě. Proto už jsem se naučil opalovací krém nezapomínat.

Pořádné boty

V létě stačí celkem i tenisky ale pořádné boty oceníte i během hlavní sezony, stačí když jste na revíru kde je kolem břehů dost bahna. Trekových bot je asi škoda, nejlepší jsou vhodné rybářské boty nebo holínky.

Deštník není radno poceňovat ani během jednodenní rybačky

Vzhledem k počasí, které se může měnit, je lepší mít deštník vždy sebou když jdu na ryby jen na pár hodin. Někdy ho ani nevybalím ale jinak se může velmi hodit, a to i proti sluníčku.

Nepromokavé oblečení

Na delší vycházky rozhodně mám i náhradní oblečení. Kromě toho mám ale nepromokavou bundu a také kalhoty jelikož někdy je prostě potřeba vylézt z bivaku na déšť. Kvalitní outdoorové nebo rybářské vybavení je vcelku značná investice. Levnější alternativou mohou být různé nepromokavé převleky z armyshopů, které jsou navíc k dispozici v maskovacích vzorech

Polarizační brýle

Polarizační brýle mají dvě výhody: ochrání oči před sluncem a umožní lépe vidět pod vodou a najít kapry u břehu.

Možná nejsou nutností pro každého, ale pro mě jsou důležité.

Klobouk nebo kšiltovka

Další věc pro slunné dny – klobouk ochrání vaši hlavu před spálením a přehřátím. Je levný a nezabere mnoho místa. Taktéž dokáže zakrýt vaši pleš.

Powerbanka

V dnešní době se nejde zcela odříznout od světa ani na rybách. Chytrý telefon vydrží maximálně dva dny, pokud jej ale moc nepoužívám takže powerbanka je nutností. Dnes existují i powerbanky, díky nímž lze nabit také notebook.

bezdrátová powerbanka

Pro někoho to je možná svatokrádež ale na rybách někteří i pracují, takže powerbanka či dokonce elektrocentrála je nutnost

Kniha

Mít s sebou knihu je další způsob, jak si zkrátit čas, když kapři neberou. Během výpravy se dá jedna knížka přečíst. Dobrou variantou jsou také ebooky, které se dají dokonce stahovat zdarma z knihovny.

Audioknihy se mi naopak na rybách nasvědčují, ruší to. Ty je lepší nechat na cestu autem.

labe u poděbrad

Lékárnička

Lékárnička je často přehlížena, ale je velmi důležitá. Měla by být součástí každého základního vybavení.

S sebou hlavně léky, pokud nějaké berete a potom dezinfekci a náplasti na drobná zranění.

Váha

Kromě podložky na vyháčkování je dobré mít i vážící sak a váhu, abyste mohli zjistit váhu svého úlovku. Nezapomeňte, že většina vah má dva systémy – metrický a librový. Přepněte si na ten první. V librách vaše úlovky budou dvakrát tak těžší ale jen na displeji.

Nůž

Každý muž, má u sebe nůž. Alespoň zavírák je základní součástí každého dobrodruha v přírodě a může být použit pro různé situace.

Doklady a píšící propiska

Zapomenout doklady je problém. Horší ale je, že doklady máte a přestane vám psát propiska. Pak musíte žebrat u rybářů v okolí abyste mohli zapsat alespoň docházku. Situaci to ale moc neřeší, propisku máte mít svoji. Lepší je mít v obalu na doklady nějakou náhradní pro situace, že by první přestala psát.

Nádoby na návnadu

velké boilie

Kapraři nosí různé druhy návnad a proto potřebují nádoby na jejich přechovávání, míchání a dochucování

Dostatek jídla a vody

Během výprav mě občas přepadne hlad. Na některých místech mají v sezoně luxus v podobě stánku s občerstvením. Na Labi si lodí přejíždíme kousek ke stánku na cyklostezce. V blízkosti měst se dá objednat dovoz ale jinak si musíte nabalit věci z domu.

Deluxe Reel FD 9000

Jako nouzovka když se mi nechce vařit jde třeba Adventure menu nebo podobná hotová strava.

Náhradní baterie

Snadno přehlédnutelná položka. Mnoho signalizátorů běží na specifické baterie a rád nosím nějaké náhradní. Většinou vydrží dost dlouho ale to je právě kámen úrazu. Na včasnou výměnu se zapomíná a ak vám přestanou jít zrovna na začátku výpravy na nejblbějším místě.

Čtěte také:

Elektromotor v akci: Rhino DX 55V poslouží hlavně rybářům

Akční set: dva kaprové teleskopické pruty ZFISH s pouzdrem zdarma

Lov kaprů pod břehem: nové video od Michala

Sumcařské novinky od Uni Cat (video)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.