Novinka lehká jako pírko? Feederový prut Aeris váží jen 178 gramů

delphin aeris feeder

Něco pro nadšené feederisty. Dnešní reklama vám ukáže prut, který je lehoučký jako pírko. Nový kousek od oblíbené značky se totiž vyznačuje abnormálně nízkou hmotností.

Nejedná se přitom o nějaký jemňoučký picker ale o vcelku univerzální kousek s 360 cm délky a 70 g vrhací zátěže. Cena je také velmi příjemná.

Právě nízká hmotnost je ale to, co upoutá na první potěžkání. Nový prémiový feederový prut Delphin Aeris je lehký doslova jako pírko a v delší verzi váží jen 178 gramů.

Aeris je prut pro nadšence feederu i závodníky

Jedná se o kousek určený do rukou těch nejnadšenějších vyznavačů feederu a zaujmout může také závodníky LRU v klasickém feederu i methodu.

Delphin Prut Aeris Feeder 360cm 70g 3d�l

Aeris vás svými vlastnostmi určitě nezklame a může se rovnat mnohým dalším značkovým výrobkům v tomto oboru.

Prut tvoří velmi lehký blank z kombinace 24T a 30T karbonu. Právě spojením dvou druhů karbonu lze efektivně dosáhnout potřebné pevnosti a nízké hmotnosti při zachování excelentně vybalancovaného těžiště prutu.

K tomu všemu pomáhá i odlehčené, ergonomicky tvarované sedlo pro feederový naviják.

Za pozornost stojí též další důležitý komponent každého kvalitního prutu. Na mysli máme samozřejmě očka a jejich rozmístění.

Jednostopková, kvalitní očka SeaGuide se SIC výplní zaručují výtečné hmotnostní parametry ale zároveň též pevnost i odolnost.

Promyšlené rozložení oček vám pomůže dosahovat delších a přesnějších hodů. Dlouhé hody a zejména možnost přesného cílení každého hodu se přitom řadí mezi základy úspěchu při feederovém chytaní.

S lehkým prutem vás neunaví ani časté přehazování, kterým se lov na moderní feederové pruty vyznačuje. Prut nabízí také komfortní zdolávání, což ocení zejména účastníci soutěžních klání během feederových závodů.

Mezi další charakteristické rysy prutu Aeris patří tvarovaná rukojeť z kombinace EVA pěny a korku, která je ergonomicky tvarovaná aby přilnula k rybářovu předloktí během zdolávání ryb.

K designovým prvkům náleží karbonová struktura na části blanku či ve výřezu sedla, modré detaily a nápis AERIS na korku rukojeti.

V základu se prut dodává se třemi karbonovými špičkami s označením Ultra Light, Light a Medium.

  • Průměr blanku nad rukojetí: 12,2mm
  • Počet oček (prut + špička): 7+6
  • Typ rukojeti: Shrink + Cork
  • Délka rukojeti od spodní části prutu po střed sedla: 48cm
  • Velikost naváděcího očka činí 30 mm
feederové krmítko
Feederové krmítko, ilustrační foto

Parametry

Rybolovná metodaFeeder
Délka prutu360 cm (12ft)
Vrhací zátěž70g
Transportní délka126cm
Hmotnost prutu178 g
Počet dílů feederu + špičky3 díly+3 špičky

Novinka se prodává např. v eshopu Chytapust.cz, cena je více než příjemné a aktuálně je k dspozici mírná sleva. Částka se v den publikace článku pohybuje lehce pod 2500 Kč (pro registrované zákazníky). K mání je také o něco levnější a kratší verze 345 cm.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.