Kaprové pruty Delphin: přehled modelů na trhu 

kaprove pruty delphin
Foto: Bing AI

Mezi rybáři se tato značka těší značné oblibě. Je to dáno širokou nabídkou a výhodnou cenou. Kaprové pruty Delphin totiž patří k prutům, které si může dovolit začínající mladý rybář a na své si přijdou i trochu náročnější rybáři. Průřezem několika modelů nabízených na českém trhu vás provede tento článek.

Přehled není recenzí ale jakýmsi katalogem prutů. Berte na vědomí, že uváděné parametry vždy platí pro jeden konkrétní druh. Kaprové pruty Delphin jsou totiž v rámci jednotlivých řad často k mání v několika různých variantách například co se týče délek, testovací křivky a dalších detail.

Text přinášíme v placené spolupráci e-shopy a obsahuje tak i nákupní odkazy, které můžete a nemusíte využít.

Delphin Prut Partisan Carp

Kaprové pruty Delphin PARTISAN představují vstupní bránu do kategorie dělených kaprařských prutů, který se na pohled vymyká díky svému jedinečnému provedení. Tento prut je dostupný v matné vojenské zelené a černé barvě, doplněný jemnými červenými prvky, což mu dává decentní, avšak výjimečný vzhled, který si zamilujete, i když nejste vášnivými rybáři.

PARTISAN ukazuje, že kvalitní prut lze vyrobit za výhodnou cenu díky efektivní výrobě a neobvyklému přístupu, což zaručí skvělý rybářský zážitek!

Tento prut je vyroben z optimální směsi kompozitních materiálů, což vytvoří parametry vhodné pro danou třídu prutu a jistě si ho oblíbíte. Bez problémů zvládne i náročné situace, jako je zdolávání velkých kaprů nebo nahazování na větší vzdálenosti díky své parabolické akci, která zajišťuje dokonalý zážitek při chytání ryb.

Delphin Prut Partisan Carp 360cm 3,5lb 2d�l

PARTISAN je vybaven pevnými očky s výplní SIC, která vynikajícím způsobem vede vlasec. Naváděcí očko s průměrem 50 mm je v této cenové kategorii fajn věc. Rukojeť je kompletně obalena materiálem s termo-úpravou, který nejenže vylepšuje vizuální dojem prutu, ale také poskytuje pohodlný úchop během nahazování, díky kónicky rozšířené části v zelené barvě na konci rukojeti.

Pokud hledáte kvalitní rybářský prut za rozumnou cenu a ještě k tomu s jedinečným designem, PARTISAN je pro vás spolehlivou volbou.

Obchody:

Technické parametry:
 • Počet dílů: 2
 • Průměr blanku nad rukojetí: 15,5mm
 • Počet oček: 6
 • Transportní délka: 186cm
 • Hmotnost: 350g
 • Rukojeť: pogumovaná s EVA koncovkou
 • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 65cm
 • Velikost naváděcího očka: 50 mm

Delphin Prut Capri NXT 360cm 3,5lbs 2 díl

Jistě mnozí znáte vylepšenou verzi oblíbeného rybářského prutu CAPRI, který je mezi rybáři dobře známý a oblíbený. Tato řada se prezentuje s několika inovacemi a designovými úpravami pod názvem CAPRI NXT. Tento prut má osvědčený blank s kónusem, což ho předurčuje k tomu, aby zvládal různé situace, ať už jde o silové souboje s kapry nebo o daleké nahazování. Díky technickým parametrům blanku můžete prut opravdu vytížit a využít jeho potenciál v každé situaci.

Kaprové pruty Delphin Capri NXT se pyšní pevnými dvoustopkovými očky s výplněmi z materiálu SIC, které jsou odolné a zároveň umožňují hladký průchod vlascem nebo šňůrou. Sedlo prutu je navrženo tak, aby pojalo i velké navijáky. Rukojeť je celá obalena materiálem s termo-úpravou, který nejenže zlepšuje vzhled prutu, ale také poskytuje pohodlný úchop při nahazování.

Konec rukojeti má kónicky rozšířenou EVA pěnu v stylovém černo-šedém kamuflážním provedení, což zajišťuje pohodlné uchopení. Design prutu je doplněn modrým vinutím a 3K vzorem nad rukojetí.

Oproti předchozí verzi se kaprové pruty Delphin CAPRI NXT nabízí také ve vrhací zátěž 4 lbs, což vám umožní nahazovat montáž o dále než dříve. Navíc jsme přidali dvoudílnou verzi prutu o délce 360 cm, která nabízí plynulejší akci blanku ve srovnání s vícedílnými modely.

CAPRI NXT je model, který kombinuje spolehlivost, funkčnost a moderní design, a to za příznivou cenu, která překvapí. Zakoupíte jej například u Páryse,

 • Průměr blanku nad rukojetí: 17,5mm
 • Počet oček: 6
 • Rukojeť: pogumovaná s EVA koncovkou
 • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 62cm
 • Velikost naváděcího očka: 40 mm

Delphin Prut StalkTrip 7ft 2.25lb 2díl

Znáte sérii kaprařských prutů Delphin nazvanou StalkTRIP? Tato řada prutů je navržena pro nadšence „stalkingu,“ což znamená aktivní lov, kdy se snažíte dostat k rybám doslova na dosah ruky.

Díky speciální zelené barvě blanku a vázání se prut dokonale slévá s okolním prostředím, což je obvykle nezbytné při lovu na krátkou vzdálenost. Inspirací pro nás byly přírodní motivy, a tak se tento prut stává součástí okolního prostředí.

Prut je postaven na velmi štíhlém, ale zároveň pevném blanku s plnou parabolickou akcí. Celý blank je také posílen technologií PowerWrap, vyvinutou firmou Delphin. Tato technologie zahrnuje vinutí karbonových vláken po celé délce prutu, což zvyšuje jeho pevnost a odolnost proti přetížení. V praxi to znamená delší životnost prutu a nižší riziko poškození. Toto vinutí navíc dodává prutu atraktivní vizuální prvky.

StalkTRIP je schopen zvládnout i velké ryby díky své pevnému sedlu navijáku a kvalitním očkům, která dokonale veden vlasec s minimálním třením. Jeho štíhlá rukojeť je potažena pěnou „shrink“ a zakončena kovovým prvkem s logem StalkTRIP.

Pokud jste rybáři, kteří se rádi aktivně blíží k rybám nebo loví z hladiny, StalkTRIP je pro vás jasnou volbou.

Technické parametry:
 • Počet dílů: 2
 • Průměr blanku nad rukojetí: 11mm
 • Počet oček: 5
 • Transportní délka: 112cm
 • Hmotnost: 140g
 • Rukojeť: FullShrink EVA pěna
 • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 46cm
 • Velikost naváděcího očka: 30mm
kaprové pruty delphin stalktrip

K zakoupení je například v obchodech jako Párys.cz, dále také v Chytapusť.

Delphin Prut Symbol Carper 360cm 3,00lbs 3díl

Kaprové pruty Delphin SYMBOL Carper představují oblíbenou řadu kaprových prutů, která si již v první generaci získala reputaci spolehlivých „držáků“ a neúnavných „pracantů“. Druhá generace Symbolu přináší úplně nový, atraktivní design, který okamžitě transformuje dříve zcela černou sérii prutů na designový klenot, který svým vizuálním dojmem a výkony přesahuje běžný standard a posouvá se minimálně o jednu úroveň výše.

delphin symbol carper

I přesto, že se kaprové pruty Delphin Symbol Carper řadí cenově do vstupního segmentu, jeho kvality předčí i vaše nejoptimističtější očekávání. Má štíhlý matný strukturovaný blank, měděné detaily a neobvyklou a velmi příjemnou hnědou rukojeť. Součástí jsou spolehlivá a prověřená DPS sedla, která pojme i větší navijáky, a kvalitní dvoustopá SiC očka. S tímto prutem nebude žádný problém při zdolávání i těch největších ryb.

Technické parametry:

Model 360cm / 3.00lbs

 • Počet dílů: 3
 • Průměr blanku nad rukojetí: 13,17mm
 • Počet oček: 6
 • Transportní délka: 125cm
 • Hmotnost: 316G
 • Rukojeť: dělená, EVA pěna + shrink tube
 • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 56cm

Zakoupit můžete například v AZ Fishing a také v Chyťapusť.cz a e-shopu LK Baits

Delphin Prut Corsa Black Carp SiC 330cm 3lb 2díl

Kolekce kaprových prutů Corsa Black přichází s mimořádně elegantním černým designem a představuje pravý exkluzivní kousek v rámci střední cenové kategorie.

kaprové pruty delphin corsa black

Corsa Black je postavena na kvalitním blanku vyrobeném z 24T uhlíku, podobně jako u osvědčeného a velmi oblíbeného modelu ETNA E3. Prut okamžitě zaujme svým nesmírně štíhlým blankem, který jednoznačně patří k nejštíhlejším v této třídě prutů na trhu. Přesto si zachovává své vynikající parabolické vlastnosti při zdolávání ryb nebo při nahazování. Celý blank je navíc opatřen technologií PowerWrap, kterou ucítíte při prvním kontaktu s prutem. Tato technologie zahrnuje dodatečné vinutí karbonových vláken kolem prutu, což zvyšuje jeho odolnost a pevnost vůči nadměrnému zatížení. To znamená v praxi delší životnost prutu a snížení rizika mechanických poškození. PowerWrap je aplikován i na celé rukojeti, což zajišťuje lepší úchop a spolu s pogumovanou Shrink pěnou na konci vytváří dokonale protiskluzový povrch.

Corsa Black je vybavena také PowerJoin spojem, což je zdánlivě nepatrný detail, ale klíčový prvek prutu. Jeho účelem je minimalizovat riziko tříštivých poškození blanku v místě spojení jednotlivých dílů, což prodlužuje životnost a zvyšuje odolnost prutu.

Očka prutu jsou osazena osvědčenými SIC vložkami, na které se můžete spolehnout v každé situaci, ať už používáte vlasec nebo šňůru.

sic očka

Dostupné na:

Technické parametry:

Model: 330cm/3.00lbs

 • Počet dílů: 2
 • Průměr blanku nad rukojetí: 12mm
 • Počet oček: 6
 • Transportní délka: 170 cm
 • Hmotnost: 270 g
 • Rukojeť: PowerWrap, Shrink s EVA koncovkou
 • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 57 cm
 • Velikost naváděcího očka: 40 mm

Delphin Prut Armada NX BlackWay Cork 360cm 3lbs 3díl

kaprové pruty delphin armada

ARMADA NX BlackWay je druhou generací jednoho z nejoblíbenějších kaprových prutů od značky Delphin. Tato řada prutů zachovává elegantní design, kvalitní blank a korkovou rukojeť, což jsou základní charakteristiky prutů Armada. Nicméně jsme přidali několik inovativních prvků, což posunulo tuto novou generaci o level výše.

Jedním z těchto prvků jsou nově tvarovaná očka s vložkami z materiálu SIC, která minimalizují riziko zamotání vlasce během nahazování. Rukojeť prutu prošla také změnou, je tenčí a má vizuálně působivější vzhled. Kromě toho je vybavena osvědčeným sedlem typu DPS v černé barvě, které spolehlivě udrží naviják na svém místě. Designové detaily, jako je vypálený název prutu na spodní části korkové rukojeti nebo grafika s zlatým vinutím, dodávají prutu velmi efektní vzhled.

Prut ARMADA NX BlackWay zachovává typickou parabolickou akci, což umožňuje pohodlné zdolávání menších ryb, ale zároveň zvládne i velké úlovky bez problémů. Nová generace byla rozšířena o verzi s vrhací zátěží 3,5 lbs, což umožňuje dosáhnout větších vzdáleností při nahazování.

Tento univerzální kaprový prut je vhodný pro rybolov na menších jezerech, řekách a velkých vodních nádržích. Dokáže se postavit každé výzvě a zdolat i ty největší úlovky, a to za konkurenceschopnou cenu.

 • Průměr blanku nad rukojetí: 13,5mm
 • Počet oček: 6
 • Velikost naváděcího očka: 50
 • Rukojeť: korek
 • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 64cm

Ke koupi najdete tento prut například v Párysově rybářském ráji či v e-shopu Chyťapusť.cz

Delphin Prut Etna E3 360cm 3lb 3díl

Řada vínově bordových prutů Delphin ETNA E3 je třetím pokračováním nejúspěšnější série kaprových prutů od značky Delphin. Naším cílem bylo zachovat všechny charakteristické prvky, které učinily tyto pruty bestsellery, ale zároveň přidat něco zcela nového, abychom opět posunuli kvalitu, rybářský zážitek a spolehlivost na vyšší úroveň.

Delphin prut etna e3 cork 3,60 m (12 ft) 3 lb /3 d�l

Vývoj této řady prutů vedl k vytvoření technologie Delphin 2Power, která se skládá ze dvou hlavních částí: PowerWrap a PowerJoin. Oba tyto segmenty jsou nyní aplikovány na každém modelu řady E3. PowerWrap je viditelný okamžitě, přičemž jde o dodatečné vinutí karbonových vláken po celé délce prutu, což zvyšuje jeho pevnost a odolnost vůči momentovému přetížení. Toto vinutí má také vizuálně atraktivní texturovaný prvek na blanku, který spolu s pogumovanou rukojetí FullShrink tvoří protiskluzový povrch.

PowerJoin, i když méně nápadný než PowerWrap, má zásadní význam. Jedná se o malé kovové kroužky umístěné na konci každého spoje prutu, což výrazně snižuje riziko tříštivého poškození blanku.

Navzdory těmto posílením jsme se zaměřili na udržení štíhlých blanků, což nám umožnilo potvrdit, že patří mezi nejštíhlejší v jejich třídě. Blanky si zachovávají své výjimečné vlastnosti při nahazování a zdolávání, díky parabolické akci.

Pruty E3 jsou vybaveny kvalitními lehkými očky SiC, které dokonale veden vlasec. Navíc, tato řada přináší nové modely prutů, jako jsou dvoudílné verze o délkách 2,7 metru a 3,3 metru, které jsou ideální pro lov na menších nebo zarostlých vodách, a zároveň se osvědčují jako univerzální nástroje pro vývažek a zdolávání ryb z člunu.

Technické parametry:

 • Počet dílů: 3
 • Průměr blanku nad rukojetí: 13,06mm
 • Počet oček: 6
 • Transportní délka: 126cm
 • Hmotnost: 348g
 • Rukojeť: FullShrink s EVA koncovkou
 • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 63cm
 • Velikost naváděcího očka 50 mm

Delphin Prut Orbit 360cm 3,5lbs

Přinášíme prut, který je specializovaný na daleké nahazování a umožní vám dopravit svou montáž téměř na neuvěřitelné vzdálenosti! Tento prut byl vytvořen s ohledem na rybáře, kteří se zaměřují na lovy z břehu a potřebují dosáhnout velkých vzdáleností. Na tento účel jsme použili vysoce kvalitní 24T karbonový blank, který je lehký, ale umožní vám nahodit montáž daleko a s velkou přesností.

Prut ORBIT je známý pro svou tuhost v horní části při nahazování, zatímco při zdolávání projevuje svou poloparabolickou akci, což umožňuje pohodlně zvládnout i velké ryby.

Spodní část blanku je zpevněna karbonovým spirálovým ovinutím, které nejenže zvyšuje pevnost prutu, ale také přidává estetický prvek. Prut je vybaven 50mm naváděcím očkem a spolehlivým sedlem typu DPS. Pod sedlem naleznete rukojeť vyrobenou z moderního materiálu NEO-FOAM, který je oblíbený a příjemný na dotek. Rukojeť je zakončena EVA pěnou.

K zakoupení:

Technické parametry:

 • Model 360cm / 3,5lbs
 • Počet dílů: 2
 • Počet oček: 6
 • Hmotnost: 463g
 • Transportní délka: 185,5cm
 • Rukojeť: NEO-FOAM + EVA pěna
 • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 68cm

Delphin Prut Paranoya 12ft 3,00lbs

Přední produkt v kategorii kaprových prutů! Kaprové pruty Delphin PARANOYA představují spojení několika vynikajících prvků, včetně japonského blanku TORAY, oček SEAGUIDE s tenkými vložkami SiC, odlehčeného a zároveň velmi pevného uhlíkového sedla CarboSeat s agresivním designem. To jsou pouze některé z výjimečných vlastností, které PARANOYA nabízí.

Delphin Prut Paranoya 12ft 3,00lbs

Desetistopý (10ft) model je ideální pro vyvážku, lov v příbřežních oblastech revírů nebo tradiční „šoulačku“. I přesto, že má kompaktní rozměry, jedná se o plnohodnotný kaprový prut, na který se můžete spolehnout. Délka 12ft (360 cm) u modelu PARANOYA z něj činí skvělého univerzála. Zatímco nejdelší verze o délce 13ft (390 cm) je určena pro ty, kteří potřebují dosáhnout velkých vzdáleností při nahazování. Pruty o délkách 360 a 390 cm mají 50mm očka, což usnadňuje odvíjení vlasce při nahazování. Pro snížení hmotnosti jsou použita kombinace dvou- a jednonohýchch oček. Spoje mezi jednotlivými díly prutu posiluje kovový prstenec.

Rukojeť prutu je vyrobena z uhlíkového materiálu. Má dvojité křížové opletení v dolní části, což dodává prutu estetický vzhled. Rukojeť zakončuje černá EVA pěna. PARANOYA patří do význačné série UNITY, která používá japonské karbonové blanky od TORAY.

K zakoupení:

Technické parametry:

 • Model 12ft (360cm) / 3lbs
 • Počet dílů: 2
 • Transportní délka: 190cm
 • Počet oček: 6
 • Hmotnost: 300g
 • Rukojeť: karbon a EVA pěna
 • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 64cm

Delphin Prut Impozant 3,6m 3lb

Kaprařský speciál nejvyšší kvality, který uspokojí i ty nejnáročnější příznivce této rybářské techniky. Prut je vyroben s využitím japonského TORAY blanku, což naznačuje jeho schopnost splnit nejvyšší standardy. Společně se SEAGUIDE očky, které mají tenkou SiC výplň a karbonové sedlo, není pochyb o tom, že se jedná o skutečně výrazný model mezi kaprařskými pruty. TORAY karbonový blank se vyznačuje vysokou silovou rezervou, nízkou hmotností a perfektní akcí, což umožňuje maximální potěšení při zdolávání každé ryby.

Různé varianty nabízeného modelu umožňují výběr toho správného prutu pro každou situaci při lovu kaprů. Kratší verze o délce 270 cm a 300 cm jsou ideální pro lov na vyvážku a stalkový lov na obtížně dostupných místech. Univerzální délku 360 cm lze využít v různých situacích, zatímco verze 390 cm/3,5 lbs je vhodná pro házení na velké vzdálenosti.

U verzí o délkách 360 cm a 390 cm jsou samozřejmostí 50 mm naváděcí očka, která usnadňují odvíjení vlasce během házení a zvyšují dosah. Očka po celé délce prutu jsou dvoustopková, což zajišťuje jejich pevnost a odolnost vůči poškození.

Pro zvýšení pevnosti spojů mezi jednotlivými částmi prutu byl použit kovový kroužek, který brání tříštění. K dokonalému dojmu přispívá i extra tenká korková rukojeť s rozšířenou EVA pěnou na konci pro pohodlný úchop.

Tento model si bezpochyby poradí s jakýmkoli výzvami spojenými s lovem kaprů a rozhodně se stane impozantním prvkem ve vaší rybářské výbavě.

K zakoupení je Delphin Impozant u Páryse a v e-shopu Chyťapusť.cz

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.