Za podvod s olůvky na závodech úřady zabavily loď, nyní dvojici hrozí vězení

oluvka
Ilustrační foto: redakce

Nedávno jsme psali o podvodu na rybářských závodech ve Spojených Státech Amerických. Dvojice rybářů podvodem zvyšovala hmotnost svého úlovku  aby vyhráli v závodě, kde hlavní cena činila téměř 30 tisíc dolarů (asi 600 tisíc korun).

Do ulovených ryb cpali olovo a rybí filety, což ovšem vzbudilo podezření pořadatelů neboť jejich úlovky byly vzhledem k velikosti nadměrně těžké. Závod díky tomuto triku vyhráli, po skandálním odhalení ale došlo k jejich diskvalifikaci.

Za velkou louží se v rybářských závodech točí velké peníze a podvod berou vážně i na úřadech. Při odhalení podvodu se na místo dostavil šerif a celá záležitost se šetří jako kterýkoliv jiný kriminální čin. 

V minulém týdnu si oba rybáři vyslechli obvinění z trestného činu, za nějž jim hrozí finanční pokuta až 5 tisíc dolarů a 18 měsíců ve vězení. Soud jim také zabavil jejich drahou rybářskou loď. 

“Věc vyšetřujeme jako každý jiný delikt, to co provedli je nečestné a trestné dle zákona”, uvedl Michael C. O’Malley, státní zástupce pro Cuyahoga County, v tiskové zprávě pro média.

Podváděli nejspíš dlouhodobě, odhalení málem skončilo bitkou

Dvojice závodníků patřila k elitě, která se po několik sezon účastnila pohárových závodů v lovu candáta severoamerického (Walleye). Ten se stává stále populárnější rybou v oblasti velkých jezer na hranici USA a Kanady.

Na pohárových závodech jde o velké peníze. Ve Spojených Státech je zvykem, že úspěšní soutěžní rybáři vyhrávají značné částky a rybařením se mohou dokonce uživit. V tomto konkrétním případě jde o částky v nižších desítkách tisíc dolarů.

Například v mořských závodech ale často jde o statisíce až miliony. Pravděpodobně z toho důvodu jsou jejich účastníci velice hákliví na jakýkoliv náznak porušování pravidel. Každá změna v pořadí totiž může podvodníkům přinést značné množství peněz.

V tomto případě podvodníci nejspíš dojeli na svoji nenažranost, pokud v minulých letech podváděli jen trochu, nyní to opravdu přehnali. 

“Je bláhové si myslet, že na podvod nepřijdeme, když jejich ryby vážily skoro dvakrát tolik než je v této velikosti běžné”, uvádí pořadatelé.

K odhalení podvodu došlo veřejně před všemi účastníky. Ulovené ryby pořadatel před všemi začal porcovat. Našel v nich několik olověných zátěží a rybích filetů, kterými byly vycpané. Situace začala rychle houstnout, jeden z provinilců raději utekl a druhého zachránil před rozvášněným davem až příjezd policie.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.