Sumec 285 cm z Pádu: nový světový rekord ulovili na přívlač

sumec z pádu světový rekord
Řeka Pád / foto: Paulusburg, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Je to asi 6 týdnů od doby, kdy jsme psali zprávu o novém rekordním sumci. Zdálo by, se že za tak krátkou dobu se ve světě sumcařiny nic převratného stát nemůže. Opak je ale pravdou, další rekord je tu.

Po cca dvou měsících od úlovku sumce 281 cm se ale na italské legendární sumcové řece Pád podařilo chytit rybu ještě delší. Zprávu o tom včera přinesla firma MADCAT. Alessandro Biancardi, člen jejich italského týmu, totiž ulovil rybu v délce 285 cm!

Na facebookové stránce si můžete přečíst celou historku jak k chycení rekordního sumce došlo. Příspěvek z Facebooku a Instagramu vkládáme o pár odstavců níže. Komu se nezobrazí, může si ho otevřít přímo na facebookovém odkazu.

Aby to bylo ještě zajímavější, k úlovku došlo na přívlač. Za novým světovým rekordem sumce tak stojí umělá nástraha a přívlačový prut v rukou zkušeného sumcaře.

„Chtěl jsem vyzkoušet jako jsou ryby dnes aktivní. Většinou jsem začínal woblerem ale tentokrát jsem měl jiné vnuknutí mysli a začal jsem s gumovým Cannibal Shadem od SG na 40 gramové jigové hlavě. Po pár náhozech se guma v jednom místě zastavila a za chvíli začal intenzivní boj“.

Ryba odolávala 40 minut, měření proběhlo před 10 svědky

Zdolávání ryby trvalo zdlouhavých 40 minut a rybář Alessandro nebyl zrovna v nejlepší situaci, jelikož na ryby vyrazil úplně sám.

„Chvílemi mě jímala panická hrůza, že rybu utrhnu. Sumcařím už 23 let a bylo mi jasné, že tohle bude prehistorický obr.“

Sumce se mu nejdřív nedařilo vůbec uchopit do rukavic, jak je v sumcařině běžné. Rozhodl se proto s lodí zajet do mělčiny a zdolávat ze břehu, což se nakonec povedlo.

Ztratil při tom ale málem loď s veškerým vybavením neboť ji zapomněl v tom shonu ukotvit. Ta se již se pomalu začala od břehu vzdalovat. Alessandro se po uvázání sumce musel vrhnout do vody aby ji dotáhl zpět.

Alessandro stihl ještě navíc přivolat svědky z řad osazenstva z jednoho ze sumcařských kempů na Pádu aby k měření došlo před více svědky. Rychlému změření ryby přihlíželo celkem 10 osob, poté rekordní sumec samozřejmě putoval zpět do vody.

Svědectví a obrazový materiál dokazující velikost ryby rybář podal k uznání rekordu prostřednictvím mezinárodní rybářské organizace IGFA. Ta se zabývá evidencí rekordních úlovků trofejních ryb po celém světě.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.