Středočeši vysazovali kapry a také otevřeli nový revír u Rakovníka

Vysazování kaprů ve Středních Čechách
Ilustrační foto: redakce

Středočeský územní svaz informoval o další vlně vysazování kaprů. Do revírů se dostaly nové ryby v tržní velikosti.

Včerejší várka kaprů měla průměrnou kusovou hmotnost 2,1 kilogramu a celkem vážili přes tisíc kilogramů. Pokud vás zajímá, kam na tyto kapry vyrazit, tak musíte hledat na revírech západně od Prahy.

Vysazovalo se do vod patřících pod MO Slaný, kam bylo dodáno 690 kilogramů ryb. Zbytek putoval do revírů sousední MO Kladno.

Další tuna kaprů do pískovny, kusová hmotnost více než zajímavá

Nejzajímavější dodávku kaprů obdržela pískovna v Pískové Lhotě poblíž lázeňského města Poděbrady (hned vedle odpočívadla na D11). Tento exkluzivní revír ČRS SÚS získal celkem 1170 kg kapra v průměrné kusové hmotnosti 3 kg.

Zarybňování kaprem

Dodavatelem je osvědčené chlumecké rybářství.

Ryby doplnili již tak dost zajímavou obsádku, která se na tomto revíru vyskytuje. Chytit zde můžete například i jesetera. Nezapomeňte si však před příjezdem na pískovnu vytisknout pověření k odlovu (zdarma), které je nezbytným doplňkem povolenky na tomto revíru.

Na místě je ještě nutné zaplatit SMS místenku. Na revíru platí zvláštní režim a kontroly RS jsou velmi pravidelné (jak se můžete dočíst například v článku o upytlačeném jeseteru či braní ryb nad limit).

Jako bonus ale máte na revíru parkovací plochy, stánek s občerstvením, wc a dokonce možnost za určitých pravidel bez potíží bivakovat několik dní.

Písková Lhota se rybářům otevřela teprve před necelými 3 lety:

Zdroj: Středočeský územní svaz

Nový revír u Rakovníka se otevřel 1. srpna

O novém revíru Hostokryje jsme již informovali. Tento svazový rybník nově přibyl do užívání poblíž Rakovníka a má na něm možnost rybařit každý držitel povolenky platné na MP revírech v rámci SÚS. Najdete jej pod označením 411 980 HOSTOKRYJE – MO Rakovník.

Středočeši (a s nimi i my všichni ostatní) v poslední době o některé zajímavé revíry přišli. Ne však vlastní vinou. Pokud se majitel revíru rozhodne vodu svazu dále nepronajímat, nebo ji za obrovské peníze prodá soukromým podnikatelům, nedá se nic moc dělat.

Naopak je třeba vyzdvihnout aktivitu některých ÚS, mezi něž patří i středočeský, které vytvářejí rezervu do fondu na nákup revírů. Díky tomu se objevují na soupisu revírů nové lokality nebo existuje šance vykoupit revíry, kde hrozí jejich prodej někomu jinému nebo změna uživatele.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.