Středočeši získali nový revír Hostokryje u Rakovníka

Závar ve vodě - hostokryje
Ilustrační foto: redakce

Dobrá zpráva přichází ze středočeského územního svazu ČRS. Od 1. srpna otevřou Středočeši pro všechny rybáře nový revír Hostokryje poblíž Rakovníka.

Do společného rybolovu v rámci ČRS jej vkládá přímo MO Rakovník. Nová vodní plocha nese název Hostokryje a do povolenky jej zapíšete pod číslem 411 980.

Půjde o vodní plochu provozovanou v režimu rybníkářství. To znamená, že lovící musí mít před zahájením lovu vytištěné oprávnění k odlovu. To lze velice rychle zařídit přímo na webu územního svazu.

Na rozdíl od některých jiných revírů v tomto režimu, se zde bude celoročně lovit jen na MP povolenky.

Zároveň rybáři nemusí doplácet za místenku, která je na obdobných středočeských revírech povinná.

Popis revíru 411 980 HOSTOKRYJE

Pro účely rybolovu na novém revíru vydává ČRS, z. s., Středočeský územní svaz vydává dodatek č. 4. k mimopstruhovým revírům a VP platný od 1. 8. 2022:

Žádáme držitele celorepublikových, celosvazových a středočeských územních mimopstruhových povolenek, aby si doplnili do popisů MP revírů a VP 2022 – 2023 novou vodní plochu:

411 980 HOSTOKRYJE – MO Rakovník        3,16 ha

Rybolov lze provozovat na rybníku:

Hostokryje (CZ21106707)   v k. ú. Hostokryje      3,16 ha

GPS 50°08’44.714″N, 13°66’33.876″E (pokud souřadnice nefungují tak zkuste mapu umístěnou výše, pozn. redakce)

Celoroční mimopstruhový režim. Nejmenší lovná míra u kapra je stanovena na 45 cm, štiky na 60 cm, candáta na 55 cm, okouna na 25 cm, lína na 25 cm. Kapr nad 60 cm (včetně) se musí bez prodlení a s maximální šetrností vrátit zpět do rybníka, kde byl uloven. V případě manipulace s rybou na břehu je lovící povinen použít navlhčenou podložku. Rybolov je povolen pouze na montáže, kdy při utržení ryby všechny součásti kromě háčku a návazce z montáže volně odpadnou. Lov ryb včetně dravců je povolen pouze na jednoháček (neplatí pro lov přívlačí na umělé nástrahy). Přisvojí-li si rybář v jednom dni 2 ks kapra, amura, štiky, candáta nebo jejich kombinace, končí pro něj na revíru denní rybolov. Místenky se zde neplatí.

Upozorňujeme, že zde kromě uvedeného popisu vodní plochy, platí i pravidla a podmínky odlovu na vodních plochách SÚS v mimopstruhovém režimu uvedené na str. 79 středočeských územních popisů nebo str. 113 celosvazových MP popisů. Zvláště pak upozorňujeme na povinnost mít vytisknuté oprávnění k odlovu.

Zdroj: ČRS-SÚS.CZ

K čemu slouží oprávnění k odlovu?

Jde o dokument, který si zdarma vyřídíte online na webu územního svazu. Platí na vyjmenovaných vodních plochách a nelze bez něj provádět lov.

Na většině revírů je k němu nutné ještě zaplatit místenku pomocí SMS. Jak to udělat se dozvíte také na výše jmenovaném webu. Nejznámějším příkladem je vlajkový revír Středočechů, pískovna v Pískové Lhotě u Poděbrad. Tady mají rybáři k dispozici revír s exkluzivním zarybnění a možností pohodlného lovu včetně parkování na vyznačených plochách na několika místech revíru.

K vyřízení oprávnění potřebujete jen vaše údaje a číslo povolenky, které naleznete na samolepce (kupónu).

Upozorňujeme, že některé středočeské revíry mění režim na pstruhový (přes zimní období). 

Můžete zde například lovit vysazované lososovité ryby přívlačí i v době,kdy to nejde na MP ani standardních P revírech. (Přesnější informace naleznete v soupisu revírů).

Oprávnění k odlovu má také ryze praktický přínos. Rybářská stráž má pravomoc jej při přestupku okamžitě odebrat a vykázat lovícího od vody.

Tím se řešil problém,kdy si přestupci obratem zařizovali nové povolenky a chytali znovu. Bez oprávnění, které je centrálně evidované na konkrétního rybáře to ale nešlo a dotyčný potížista si na revírech v režimu rybníkářství již nezachytal.

V nejbližší době tento problém ale má vyřešit nový Rybářský informační systém, který zavede centrální evidenci všech členských záležitostí. 

V budoucnu si tak problémoví rybáři nezachytají vůbec nikde po dobu jejich trestu, který navíc od letoška vyměřuje již fungující sazebník.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.