Zapomenuté revíry Matěje Houšky: mladý rybář bude křtít svoji první knihu

Matěj Houška
Foto: Matěj Houška

Mladý rybář a zálesák Matěj Houška napsal svoji první knihu. Jejím tématem i názvem jsou Zapomenuté revíry, vody kam rybářova noha dlouho či vůbec nikdy nevkročila.

Matěj Houška (narozen 2008) tvoří videa již několik let. Začal ve svých 11 letech a velmi záhy našel vlastní a unikátní téma, kterým velice zajímavě zpestřuje českou rybářskou scénu. 

Jeho tvorbu patrně již znáte z Youtube či zmínek v mnohých médií a účastí v podcastech

Pochází z Konstantinových Lázní a studuje osmileté gymnázium ve Stříbře. Podle jeho vyjádření v médiích je jediným rybářem ve svém věku v okolí. Má ale štěstí na výbornou podporu rodiny i vyučujících ve škole.

Matěj Houška vyhledává revíry, které vlastně revíry mnohdy nejsou. Pečlivě zkoumá zapomenuté nádrže či opuštěné potoky, na nichž jiného rybáře potkáte málokdy. Společně s rodiči a sourozenci putuje po těchto opuštěných lokalitách, chytá ryb a hlavně natáčí videa, která vám zážitek z lovu na zapomenutých revírech zprostředkují. Svoje zážitky publikují jako Team2010 na webu i sociálních sítích.

Matěj Houška v zapomenutém revíru
Foto: Matěj Houška

Potkat Matěje ale můžete také na rušnějších vodách, například na jeho oblíbených Hracholuskách či jinde po republice. Jednoho se ale Matěj drží poctivě, nespolupracuje s žádnou rybářskou značkou a veškerá tvorba se zakládá pouze na jeho osobní filosofii a lásce k přírodě.

“Projekt Zapomenuté revíry vznikl vlastně úplně náhodou. Bylo to v roce 2019, kdy jsme byli s bráchou na jedné z našich zálesáckých výprav, šli jsme nádhernou, divokou přírodou a před námi se v lese objevil nádherný skrytý rybník. Hned na první pohled mi bylo jasné, že se tady určitě nechytá a mě samozřejmě zajímalo, jestli se tady i tak mohou nějaké ryby vyskytovat.” popisuje Matěj, jak vlastně myšlenka na tento projekt vznikla.

Co vlastně jsou Zapomenuté revíry?

“Nejedná se o svazové revíry, nejsou to soukromé komerční revíry ani chovné rybníky, jsou to jednoduše rybářsky nedotčené revíry, takzvané panenské vody a to nejdůležitější je, že se zde cíleně ryby nevysazují,” říká Matěj.

Seriál o zapomenutých revírech můžete sledovat na YT kanálu Team2010

Úlovky ze zapomenutých revírů nepatří vždy k největším. Lov zde ale není o rekordech. Pobyt v přírodě, historie a lidské příběhy podobných míst dělají z rybaření vždy neopakovatelný zážitek, jenž je v dnešním světě. orientovaném na výkon a lámání rekordů, stále vzácnější.

Matěj Houška
Foto: Matěj Houška

Pozvánka na křest knihy Zapomenuté revíry

  • Datum a čas konání: 13. srpna v 18 hodin
  • Místo: Café  Kryštof Harant, Dolní Polžice č.p. 16
  • Vstupné zdarma
Pozvánka na křest knihy zapomenuté revíry

Součástí křtu bude Matějova přednáška o zapomenutých revírech a také budete mít možnost si knihu přímo na místě koupit. Kmotrem knihy a hostem křtu bude známý západočeský rybář a legenda sumcařiny Pavel Tomi, kterého znáte ze stránek rybářských časopisů a mnohých rybářských pořadů či filmů.

Kontakt pro objednávku knihy přes internet: team2010@email.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.