Koupili pytel ryb na sádkách, přesto šli ještě pytlačit

duhák s hákem

O kuriózním případu informuje Středočeský územní svaz. Unikátní příběh dvou rybářů, kteří se s plnými pytly pstruhů ze sádek vydali přes půl republiky, aby si chytili pár nezapsaných kousků navíc, asi nemá obdoby.

Písková Lhota patří k novým revírům Středočeského územního svazu. Jde o hýčkaný revír a nejlepší vodu ve středu Čech, která je pod patřičným dohledem. O to více člověka udivují pokusy zrovna zde porušovat rybářský řád, když kontrola zde proběhne téměř s jistotou.

Včerejší návštěva RS na pískovně měla zajímavý nádech. Nejprve jeden z rybářů na svém místě vysekal led, což popíral. Oproti dalším kontrolovaným to však znamenalo jen předehru.

Nezapsané ryby lifroval do auta a přitom stál v zakázané zóně

Tentokrát nešlo o žádné pytláky se sítěmi jako tenkrát na Lipně. Naopak, šlo o běžné rybáře, kteří brali víc ryb, než mohli. Přestupce využil starý trik se schováváním ryb v autě a jejich nezapsáním do povolenky.

Na pískovně se totiž chytají také pstruzi, jejichž počet na jednoho rybáře je omezený na tři kusy.

Jde přitom nejen o revír s přísným dohledem ale také se zvláštními pravidly, které RS umožňují například právě kontrolu vozu. Tuto pravomoc využívá RS jen zcela výjimečně při důvodném podezření. Zde auto stálo přímo u vody mimo vyhrazenou parkovací zónu, což není běžné.

Podezření vůbec nebylo liché. Kromě dvou zapsaných duhaků se v autě našel ještě jeden, což je sám o sobě závažný přestupek proti pravidlům lovu.

Záhadný pytel ryb pocházel ze sádek na druhém konci republky

Leželo tam toho ale víc. Ve voze se nacházel další pytel s rybami. O něm jeho majitel tvrdil, že je nachytali na sádkách v Kaplici.

Jediné sádky Kaplice, které jsme našli na internetu přitom leží až v okrese Český Krumlov, zatímco pískovna u Poděbrad. Vzdálenost skoro 200 kilometrů. Pozn. redakce.

Účtenky ani žádný doklad k rybám tento lovící neměl a i kdyby, tak i pouhý jeden čerstvý pstruh z auta byl prokazatelně ulovený na místě kontroly. 

Korunu tomu nasadil jeho parťák, který měl zapsaného pstruha pouze jednoho ale v autě se našlo dalších pět.

K tomu i on měl pytel plný ryb ze sádek Kaplice. K údivu všech přítomných ale na tyto ryby měl doklad! Rybáři tak nejspíš na krumlovsku doopravdy byli a pstruhy si za své peníze legálně nalovili. 

Poté přejeli půl republiky do Pískové Lhoty, kde byl na revíru čerstvě vysazený pstruh. Platí zde ovšem limit 3 ks na osobu s klasickou povinností ulovené ryby hned zapsat, což bez mrknutí oka porušili. Trest přišel okamžitě.

Na této pískovně a několika dalších revírech v režimu rybníkářství musíte mít k lovu speciální pověření. To bylo v tomto případě okamžitě odejmuto a lovící zde mají stopku až do roku 2024. 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.