Pytláci chtěli vylovit Lipno, rybářská stráž zabavila 70 metrů dlouhou síť

přívlač na Lipně časného podzimního rána s shimano technium

Že máme v republice hodně problémů s porušováním rybářského řádu se všeobecně ví. Některé případy jsou ale do nebe volající.

Tentokrát se pořádný úlovek povedl rybářské stráži na Lipně. Naše největší přehrada je totiž porušováním rybářského řádu nechvalně proslulá. Proto zde působí profesionální rybářská stráž.

Odůvodněnost existence profi RS se zase jednou ukázala během posledního víkendu. Na tento den si jistě členové RS vzpomenou i za mnoho let.

Načapali in flagranti dvojici pytláků, kteří za bílého dne natahovali přes hladinu 70 metrovou tenatovou síť.

Co je to tenatová síť?

Jde o velmi efektivní způsob hromadného lovu ryb do sítě, která sestává z malých a jemných ok. Do nich se ryba zamotává žábrami, což usnadňuje její výlov ve větším množství. Použití takovéto sítě je možné v rybníkářství nebo při kontrolních odlovech pověřenými organizacemi. Běžný rybář s takovým vybavením nemá šanci přijít do styku, jeho používání na rybářském revíru je přestupkem a v určitých případech může být hodnoceno jako trestný čin pytláctví s trestní sazbou až dvě léta odnětí svobody.

Tento případ naštěstí skončil dobře. Rybářská stráž zakročila a zasadila pytlákům zdrcující úder v podobě zabavení a zničení jejich nelegálních loveckých prostředků.

Můžeme jen doufat, že státní orgány tento případ patřičně ohodnotí a na dotyčné dopadne spravedlivý trest neboť pytláctví je v tomto případě rovno krádeži. Pamatujme, že odchov ryb platíme my všichni z našich povolenek a dalších poplatků. Takové případy jsou nejen hrubé vůči přírodě ale je to i čistá zlodějina. Otázkou ovšem zůstává, kolik takových případů zůstane bez povšimnutí na ostatních vodách, které nemají stálou přítomnost RS.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.