V Západních Čechách platí povolenky do 10. ledna

ČRS zavádí jednotný sazebník trestů za rybářské přestupky

Rybáři mohou na revírech v Západních Čechách využívat své povolenky do 10. ledna následujícího roku, i když jejich kalendářní platnost končí na Silvestra. Tento fakt rybářům připomíná vedení Západočeského územního svazu se sídlem v Plzni.

Zároveň tím není nijak dotčena povinnost vrátit povolenku do 15 dnů od skončení platnosti, která je na povolence vyznačená. Technicky vzato tak mohou členové rybáři lovit až do 10. ledna 2022. Nejpozději 15.1 ale musí povolenku vrátit vydávající organizaci i s vyplněným sumářem úlovků a docházek za celý předcházející rok 2021.

Dle vyjádření na webu ZČUS se toto týká povolenek územních i celosvazových.

Tisková zpráva ZČUS:

Dovolujeme si připomenout všem držitelům povolenek pro rok 2021 platné ustanovení článku XI. Bližších podmínek výkonu rybářského práva na revírech ČRS, z. s., Zpč. ÚS:

Celoroční územní mimopstruhové i pstruhové povolenky ČRS, z. s., Zpč. ÚS a celosvazové a celorepublikové povolenky opravňují jejich držitele k lovu ryb na revírech ČRS, z. s., Zpč. ÚS, až do 10. 1. následujícího roku. Termín odevzdání přehledů o úlovcích se tímto opatřením nemění (do 15. 1.). Zdroj: crsplzen.cz

Pokud již nebudete během svátků rybařit a neplánujete ani novoroční vycházku, tak můžete povolenku vrátit již nyní a v případě zájmu si zakoupit povolenku novou. (Čas na zaplacení členské známky a pořízení nové povolenky ovšem máte až do dubna).

Doporučujeme se ale informovat na úřední hodiny vaší MO, abyste nešli zbytečně. Zejména vrácení povolenky a její správné vyplnění je jednou ze základních povinností členů ČRS, neměli byste tak termín 15.1. zmeškat.

Kolik bude stát povolenka v roce 2022?

Tabulku cen povolenek na pstruhové a  mimopstruhové revíry jsme uvedli již během roku. Naleznete ji na zvýrazněném odkazu. Zajímavý bude zejména nový formát celosvazových povolenek, které přechází na strojově čitelný tiskopis a klesá zde počet řádků volných pro zápis docházky a úlovků. Nejspíše uděláte lépe, když si rovnou vyžádáte dva listy ať nemusíte v průběhu roku opakovaně navštěvovat MO. Více zde:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.