Ceny povolenek 2022 – tabulka pro všechny regiony

jak získat rybářský lístek bez zkoušek a se zkouškami. ceny povolenek 2022

Rok se s rokem sešel a opět tu máme každoroční folklor. Člověk by řekl, že ceny povolenek 2022 se dozvíme naprosto logicky od ČRS v jeden čas. Nicméně, situace má k ideálu dost daleko. Všechny informace nám dávkují hezky pozvolna a s velkým odstupem. Jako první informace zveřejní Západočeský územní svaz, během podzimu ho následují další svazy.

Tabulku budeme stejně jako předchozí rok aktualizovat podle toho, kdy se k nám informace dostanou. Kompletní informace se objeví většinou v průběhu října až listopadu. Díky západočechům ale máme informace také ohledně nových cen povolenek celosvazových (CS).

Územní povolenky Západní Čechy

Západočeská povolenka platí pouze na revírech tohoto územního svazu. Výhodou je nízká cena a možnost rybařit na celé řadě zajímavých revírů. Namátkou můžeme jmenovat například horní tok Berounky, řeky jako Úhlava, Úslava, Mže, Radbuza, Ohře. Zapomenout nelze ani přehrady jako Hracholusky a nádrže v samém západním cípu republiky (Jesenice, Skalka atd). Pro pstruhaře budou zajímavé P revíry v podhůří Šumavy

PovolenkaMPP
Roční dospělí1400 Kč1400 Kč
Roční ZTP, mládež700 Kč700 Kč
Děti do 15 let250 Kč250 Kč
30 dní800 Kč800 Kč
7 dní600 Kč600 Kč

Ceny povolenek 2022 – Celosvazové (CS)

Celosvazová povolenka umožní svému držiteli chytat ryby na všech revírech ve společném rybolovu na vodách ČRS. Vyplatí se akčnějším rybářům, kteří nechytají pouze v okolí svého bydliště. Nutností je skoro pro všechny rybáře z oblastí, kde se nacházejí hranice mezi jednotlivými územními svazy. Oproti letošní sezóně 2021 se ceny zvedly o 50 Kč.

PovolenkaMPP
Roční dospělí2550 Kč2650 Kč
Roční ZTP, mládež1450 Kč1500 Kč
Děti do 15 let600 Kč700 Kč

Celorepubliková povolenka na rok 2022

Tzv. celorepubliková povolenka platí pro všechny revíry ve společném rybolovu, které jsou v péči ČRS a MRS. Můžete s ní tedy vyrážet i na jihomoravské revíry typu Novomlýnských nádrží (mimo jedné nádrže, kde platí jen soukromé povolenky rybářství Pohořelice), na řeku Dyji a dolní tok Moravy. Muškaře nejspíše mohou zaujmout některé pstruhové revíry na pomezí Moravy a Vysočiny. Moravští rybáři zase mohou navštěvovat všechny revíry v ČRS. Povolenku tohoto typu se vyplatí koupit už při jedné vyjížďc na revíry do jiného rybářského svazu.

PovolenkaMPP
Roční dospělí3600 Kč3750 Kč

*Další územní svazy, respektive ceny povolenek 2022 budeme zveřejňovat v tomto článku, mějte ale trpělivost. Dáme to sem hned, jakmile se informace objeví na veřejnosti.

Nezapomínejte také, že cena povolenky není vše, co budete muset jako rybáři zaplatit. Celkové náklady na rybaření sestávají z následujících položek:

  • Povolenky k lovu (bez problémů můžete mít více povolenek současně, například MP a P zároveň)
  • Členská známka
  • Rybářský lístek
  • Případně vás ještě čeká poplatek za nesplněné brigády, cena se může lišit dle rozhdonutí výboru vaší MO

Zdroj: ČRSPlzeň.cz

Sdílej na Facebooku
Share on Facebook
Facebook
0

Reklama

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.