Do povolenek bez sumáře se číslo revíru zapisuje odzadu

povolenka k lovu ryb

Velkou pozornost vzbudil náš podzimní článek na téma povolenka bez sumáře. ČRS oficiálně o této novince informoval jen střídmě a tak ani po Novém roce není nouze o různá překvapení.

Už během prosince nám chodili rozhořčené zprávy od rybářů, kteří nás považují za pitomce protože dostali povolenku klasickou.

Podle informací z internetu se nové tiskopisy letos týkají CS povolenky. Od různých rybářů se ale dozvídáme, že v některých MO stále prodávají celosvazovou povolenku ve tvaru klasické harmoniky.

Co se týče mě, dnes jsem obdržel povolenku v novém formátu. Přesněji řečeno obě CS povolenky ČRS. Mimopstruhovou i pstruhovou.

Jak nová povolenka bez sumáře vypadá

Jde o list silnějšího papíru ve formátu A4. Paní ve výdejně je má složené na hromadě jako papíry do tiskárny. Obě strany jsou ale rozdělené na 4 bloky a po vyplnění se složí na menší formát.

Povolenka bez sumáře ve formátu A4

Jeden blok  tvoří úvodní stránku s údaji rybáře a samolepkou povolenky. Zbytek bloků slouží pro zápis docházek a úlovků.

To nejdůležitější: Ve výsledku je složená povolenka stejně velká jako rybářský řád, který se k povolení přidává. Do kapsy se vejde. Přijde mi ale o trochu větší než původní verze.

Číslo revíru se zapisuje do kolonek odzadu!

Sotva jsem vylezl z kanceláře MO, uviděl jsem na Facebooku příspěvek od ČRS SÚS. Upozorňují v něm rybáře, že zápis čísla revírů se provádí odzadu!!

V povolence se pro číslo revíru vyhrazuje 8 chlívků. Většina revírů má ale jen 6 čísel. 

povolenka bez sumáře
UKÁZKOVÝ PŘÍKLAD. V REÁLU SE ZAPISUJE NESMAZATELNÝM ZPŮSOBEM, TEDY PROPISKOU NEBO PEREM

Příklad: Jedu chytat na revír s nejhezčím číslem na světě – Berounku 1.

V soupisu revírů má číslo 401 001. První dvě políčka nechám volná a až pak začínám psát. Poslední číslo takto skončí v posledním políčku.

Cílem nové  povolenky má přitom být zjednodušení a odstranění velké chybovosti při vyplňování sumáře (tato slova údajně padla někde na Radě nebo sněmu ČRS). Sumář už nebudeme muset dělat. Stačí odevzdat povolenku jen tak a soukromá firma údaje zpracuje strojově.

Otázka ovšem bude, co se stane když někdo vyplní revír odpředu, protože takovou chybu určitě udělá spousta lidí.

Tím spíš, když o tom, jak povolenku vyplňovat se dozvídáme až 5. ledna a mnoho rybářů má díky teplu nějaké vycházky na kontě. Snad si s tím stroj poradí.

P.S. Na Facebooku se objevují narážky na pozdní zveřejnění. Naopak bych chtěl poděkovat Středočeskému územnímu svazu, že rybáře informuje, když centrální svazové orgány občas nějakou zprávu zapomenou vypustit do světa.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.