Vyfotil se s chráněným jeseterem a pak ho majznul palicí

Jak chytat jesetery na českých soukromých vodách

Kuriózní případ se opět stal na revíru Písková Lhota u Poděbrad, který funguje ve specifickém režimu rybníkářství. Středočeský územní svaz zde chová, mimo jiné, také jesetery.

Právě jeseter se stal hlavním hrdinou a bohužel i obětí dnešního příběhu.

Na Pískovou Lhotu přijel rybář. Na tom není až tak nic zvláštního neboť doklady i místenku k lovu měl v naprostém pořádku.

Problémy s pravidly rybolovu nastaly až ve chvíli, kdy se mu zadařil pěkný úlovek. Pořádný jeseter na udici potěší snad každého rybáře. Ani tento jedinec nebyl výjimkou.

Požádal okolní rybáře o asistenci při focení. Chvilka pózování, pár cvaknutí se šťastným výrazem v obličeji lovce.

ČTĚTE TAKÉ: USMRTIL METROVKU ŠTIKU NA VODĚ S HORNÍ MÍROU

Obušku z pytle ven místo puštění ryby

Potom všem ale nabraly události nečekaný spád. Na místo očekávaného vypuštění ryby zpět do revíru se na scéně objevila palice, která jeseterovu životní pouť ukončila.

Lovící následně přemístil rybu do auta s cílem si ji odvézt domů.

S nervy to ale nevydrželo okolí. Rybářská stráž je na pískovně dostupná na zavolání, čehož okolní rybáři využili. Po upozornění se RS na místo dostavila dokonce v doprovodu policejní hlídky a dotyčného zastihli ještě na místě.

Po příjezdu hlídky se sice ještě chvíli snažil zapírat, že žádnou rybu neviděl, nechytil a v autě nemá. Prohlídkou se zjistil pravý opak. Pod tíhou důkazů a svědectví nemělo cenu dál zapírat.

Ze strany RS přišel postih téměř okamžitě. Díky již zmíněnému režimu rybníkářství, který zde funguje, bylo muži okamžitě zablokováno oprávnění k odlovu a na pískovně si rozhodně nezachytá.

Nutno podotknout, že pískovna v Pískové Lhotě je revír s výborným zarybněním ale také „zvýšenou ostrahou“. Přesto zde dochází k častým přestupkům. Předseda SÚS Dušan Hybner se na internetu nechal slyšet, že vzhledem k opakovaným přestupkům budou kontroly nadále pokračovat s nulovou tolerancí. 

Mimo to, rybářská stráž bude postupovat v součinnosti s hlídkami PČR neboť některým jedincům je potřeba pravidla rybářského řádu připomenout důsledněji.

Raději si možná ani nepřestavujme, jak to musí vypadat na ostatních revírech, kde rybářská stráž není tak častým hostem.

20 Comments

 1. Tím nic neviřešíte,za pár minut ho to přestane bolet.Ale doživotní zákaz rybolovu by bil lepší.Mi bychom neseděli u vyrabovaných vod.

  • Dobře udělali, že zavolali RS, chce to i trochu odvahy, ale pokud je to opravdu praseci*a tohohle rázu a jí podobné.. Bez milosti doživotní zákaz výkonu RP. Ať se ti rádoby rybáři bojí, že když jdou přez čáru, tak je dost možné, že je někdo sekne přez hnáty! Je nás, jak hnoje a mezi námi jsou ti, co nám dělaj jen ostudu. Už dávno je čas oddělit zrno od Plev!!! Petrův Zdar

 2. To chtěj dneska za všechno zaplatit a úlovek si nemůže vzít? To bych se na celý Rybářský svaz mohl vys… a klidně chytat

 3. Diky takovým hovadům, který neznají rybářský řád a povolenky dostávají na ksicht jsou postihovani různými zákazy i ostatní slušní rybáři.
  Měli se na RS vykašlat a rozbít mu hubu, tak aby si to dlouho pamatoval.

 4. By mě zajímalo pánové, jak se doma chováte k ženě a dětem. Téměř všichni arogantni a vožralý hovada. Chlap svojí pokutu dostal, ale Vám by bylo dobrý šlápnout každé ráno na vajce.
  PETRŮV ZDAR !!!

 5. To je v háji kam ta doba spěje, musíš naspořit plno peněz na povolenku, vybavení, plní času do toho musíš investovat a nakonec si nemůžeš vzít rybu která se normálně prodává. Všichni co píšou opak tak jste zdegenerovaný hlupáci dnešní dobou!!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.