Usmrtil metrovku štiku na vodě s horní mírou. Trestu neušel

Neproměněný záběr je častým problémem při přívlači a Slzeská HArta Rybolov

Že si rybáři s pravidly hlavu příliš nelámou, to není žádná novinka. O to víc to je vidět na revírech, kde platí přísnější podmínky a RS je schopna zasáhnout na upozornění ostatních rybářů.

Mluvíme o revíru Písková Lhota, který je mediálně poměrně známý. Vymazlená voda středočeských rybářů má poněkud zvláštní pravidla. Rybář si musí k povolence zdarma vyřídit speciální pověření k lovu a zaplatit denní místenku. Na revíru navíc platí řada omezení jako například horní míra dravců, konkrétně u štiky 80 centimetrů.

Rybářská stráž a zástupci ČRS na revíru provádí kontrolu téměř každodenně. Případný pachatel přestupku to pak nemá snadné, na rozdíl od běžného řízení s kárnou komisí, které kolikrát k ničemu nevede, tady mají lepší páky. Kontrolní orgán prostě odebere pověření k lovu a rybář si na tomto revíru nezachytá.

pískovna Písková Lhota a lov kaprů na podzim
Podzimní hladina na Pískové Lhotě

Na to došlo poslední neděli. DLe svědků se jednomu z rybářů zadařilo a chytil štiku v délce 90 cm. Místo aby ji pustil, vytáhl kudlu, rybu zapíchnul a šup s ní do pytle. Trofejní ryby si samozřejmě všimli ostatní rybáři a vše za čerstva oznámili na telefon, který je uveden na cedulích okolo břehu.

RS na místě byla za chvíli a chuť na štičí pečínku si musel dotyčný lovec nechat zajít. Oprávnění k lovu mu odebrali na místě a dostal se na černou listinu těch nejhorších lotrů., Na pískovně a ostatních revírech v tomto režimu si už nezachytá. 

Smutné ale je, že toto si dovolí rybář na jednom z nejhlídanějších revírů v Česku. Co se děje na běžných vodách, to si můžeme jen domýšlet. Ostatně, kdo chodí na ryby, ten už něco podobného viděl. Ne všude je však veřejně dostupný telefon na RS a ne všude dokáže RS na zavolání okamžitě přijet.

Více o pravidlech lovu na Pískové Lhotě si můžete přečíst zde.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.