Stairs2Hell 2022 opět bude největší rybářský závod na Nových Mlýnech

Stairs2Hell 2022

Rybářský závod Stairs2Hell 2022, známý též jako ECCH (European Carp CHampionship) se jako již tradičně odehraje na Nových Mlýnech. Pojďme se podívat na to, jak tato populární událost celoevropského měřítka probíhá a jaké zajímavé úlovky její účastníci pod Pálavou zaznamenali.

První ročník závodu se konal již v roce 2017. Jeho pořadatelem je European Carp Fishing association, což je organizace spojená s Jakubem Vágnerem, který závodům propůjčuje svůj mezinárodní věhlas a láká do České republiky ty nejlepší kapraře současnosti.

Výběr revíru padl na jednu z pálavských nádrží – Dolní přehradu známou též pod jménem Novomlýnská, revír Dyje 5  s číslem 461 024, na níž hospodaří Moravský rybářský svaz.

Zdejší nádrže patří k legendárním kaprovým vodám, kde se chytali velcí kapři již v dobách, kdy o boilies v tehdejším Československu věděli jen z doslechu a propašovaných katalogů zahraničních rybářských firem.

Prohlédněte si video s téměř 30 kg kaprem chyceným během závodů:

Poloha revíru na Jižní Moravě a mělká voda zde rybám jenom prospívají. Charakterově připomínají tyto vody některé revíru v oblasti panonské nížiny, která je rybářsky velmi proslulá.

Zároveň ale zdejší klima dovede rybáře pěkně potrápit. Lov ve vlnách patří k velkým výzvám, které potrápí každý kaprařský tým. Jsou známé i případy, kdy se rybáři na člunech dostali do velmi nebezpečných situací. Během závodů se tak vyhlašuje zákaz pohybu na plavidlech, pokud vítr přesáhne určitou mez.

Aktuality z ročníku 2022 najdete pod tagem Stairs2Hell 2022:

Kdo se může na Stairs2Hell přihlásit a kolik to stojí

Závodů se účastní kaprařské týmy v maximálním počtu 3 osoby. Za celý tým se platí startovné, které činí 40 tisíc korun. Osoby mladší 18tu let mohou soutěžit pouze s výslovným souhlasem zákonného zástupce.

Závod je poměrně náročný. Ročník 2022 začíná 1. října, kdy proběhne zahájení závodu a příjezd účastníků. Samotný lov bude zahájen až další den a potrvá do 8. října. Celkově tedy soutěžící stráví na Nových Mlýnech více než týden!

Pro komfort závodníků nabízí organizátor možnost objednání rozvozu jídel na lovná místa.

O jaké ceny se na Stairs2Hell 2022 soutěží?

Velké rybářské závody se v posledních letech stávají velmi lukrativní událostí pro ty, kdo míří na první příčky.

Podobně jako v jiných sportech tak dochází k velmi štědrému odměňování nejúspěšnějších závodníků, kteří obdrží nejen věcné ceny ale také vysoké finanční prémie!

Ceny v celkovém pořadí:

 1. 20 tisíc EUR + ceny od sponzorů
 2. 10 tisíc EUR + ceny od sponzorů
 3. 5 tisíc EUR + ceny od sponzorů

Zároveň všichni výše uvedení výherci obdrží poháry

Ceny v jednotlivých závodních sektorech

 1. 2 tisíce EUR + ceny sponzorů sektoru
 2. 1 tisíc EUR + ceny sponzorů sektoru
 3. 500 EUR + ceny sponzorů sektoru

Tým s nejtěžším uloveným kaprem:

 • 1500 EUR a poháry

Součet hmotností všech ryb týmu (těžba)

 1. 2 tisíce EUR + poháry
 2. 1 tisíc EUR + poháry
 3. 500 EUR + poháry

Síň slávy: vítězové předchozích ročníků a nejzajímavější ulovené ryby

Na závodech Stairs2Hell se loví velké ryby. Lukrativní revír, kvalitní rybáři v kombinaci s nastupujícím podzimem a týdnem času na chytání prostě garantuje nějaké zajímavé úlovky.

Začít můžeme například od posledního ročníku Stairs2Hell 2021. V minulém roce jely týmy doslova bomby. Naprosto největší ryby jaké kdy tento závod viděl. Rekord drží polská parta SONIK SPORTS & EKO BAITS, které se přímo na hrázi novomlýnské přehrady podařilo vytáhnout kapra atakujícího třicetikilovou hranici. Tato ryba o váze 29,82 se stala vrcholem minulého ročníku.

Český tým UFO Fishing také zabodoval. Jeden závodní večer se jim povedla ryba s hmotností 25,2 kilogramu o pár hodin později v noci následovaná rybou vážící 26,8 kg. Aby toho nebylo málo, tak hned ráno následoval hattrick v podobě 19 kilového kapra. V průběžném podaří se tak tenkrát český tým hned dostal do vedení. Prvenství ročníku 2021 ale nakonec právem získal polský tým SONIK.

Vítězové 2021

 1. Sonik Sports (Polsko)
 2. UFO Fishing
 3. Carp Only 2

Vítězové 2020

 1. Mikbaits Friends
 2. CT Aqua
 3. Carpstar

Vítězové 2019

 1. Keystyle.cz Mikbaits
 2. Scrap Baits
 3. JRC

Vítězové 2018

 1. Baitservice Austria – Anakonda
 2. Sportcarp
 3. MIkbaits 2

Vítězové 2017

 1. Stairbaits SK
 2. CT Libuň
 3. U.F.O Fishing

Zdroj: Oficiální web závodu Stairs2Hell

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.