Na Balatonu začal IBCC 2022, první den komplikují vítr a vlny

Kaprový závod IBCC 2022 začal na Balatonu
Ilustrační foto: Aktivni-rybolov.cz

Populární rybářské závody IBCC 2022 odstartovaly na maďarském Balatonu. Soutěže se účastní neuvěřitelných 240 týmů z celé Evropy. Z toho téměř sedm desítek týmů pochází z České Republiky.

Závod trvá celý týden a chytá se na největším maďarském jezeře, které rozhodně nepatří k lehkým revírům. To se ukázalo ostatně již na samotném začátku, kdy silný vítr a vlny rozbouřily celou hladinu.

Organizátor vydal zákaz plavby na člunech a týmy si musí poradit ze břehu bez možnosti zavést nástrahy a návnady mimo běžný dohoz prutů, který je větrem již tak dost omezený.

První ryba závodu. Boduje tým PD SKARABEUS AGRO Veľké Raškovce s kaprem 6,7 kg:

Hojná česká účast je spojená i hojným sponzoringem českých firem. Velkými sponzory jsou například společnosti jako Mivardi, Mikbaits, TB Baits a další. Jako závodníci se navíc účastní reprezentanti dalších našich firem a prodejců rybářských potřeb.

(Například dva týmy společně MIkbaits-Parys CZ a SK TEAM + mnozí další).

Jak se bude závodníkům dařit ukáží až následující dny. Ovlivnit úspěch dokáže totiž nejen počasí ale také los soutěžního pegu a samozřejmě dovednosti a zkušenosti rybářů.

IBCC 2022 skončí až 30.4. a do té doby se může pořadí mnohokrát proměnit.

Jaké ceny na IBCC 2022 dostanou nejlepší závodníci?

Díky bohatému sponzoringu a ne úplně nízkému startovné je účast na IBCC 2022 velmi zajímavá i z hlediska potenciální výhry:

  • 1 místo 30 000 EUR
  • 2. místo 15 000 EUR
  • 3. místo 7 000 EUR

Ceny obdrží také lovci největších ryb závodu -12, respektive 8 a 5 tisíc EUR. Menší ale přesto zajímavá částka čeká i v rámci jednotlivých sektorů, kde nejúspěšnější tým obdrží 3 500 EUR, druhý nejlepší 2 000 EUR a třetí tým 1000 EUR.

Startovné na IBCC pro tento ročník činilo 1650 EUR za tým. Ze závodu běží také Livestream každý den od 8. ranní.

České týmy a jejich videa z prvního dne na IBCC:

Rebel Baits CZ

Karel Nikl:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.