IBCC 2022 Balaton – 2.den (zajímavosti a průběžné výsledky)

ibcc
Foto: Aktivni-rybolov.cz

Včerejší rozbouřená hladina se k večeru uklidnila. Během rána již měla téměř polovina týmu (110 z 240) na svém kontě alespoň jeden úlovek. 

Ranní hlášení hovořilo o dvou rybách atakujících magickou hranici hmotnosti dvacet kilogramů. K večeru již záznamy mluví o 4 kusech nad 19 kg. Největšího kapra zatím drží rakouský tým 19,4 kg (CFB Vienna) a 19 kg.

Ryba o váze 19 kilogramů patří týmu Rebel Baits CZ 2 a v momentě ulovení šlo o největšího lysce (tuto pozici drží i večer) a druhou největší rybu závodu:

Začátek dne nabídl hezké slunečné počasí, po němž se ale nad Balaton vrátil vítr a večer dokonce část sektorů zasáhla nefalšovaná letní bouřka, která opět překazila možnost vyrazit na vodu se člunem. Týmům to ale nevadilo a celý den byl ve znamení přibývajících ryb.

Nemalé množství účastníků je ale stále bez jediného úlovku, naštěstí je však stále větší část závodu před námi. Bohužel došlo i na první žluté karty a stopka na chytání v průběhu 12 hodin. Na střídačce skončili během dneška týmy CARP TEAM SERBIA, Zemník-Bodovka LK Baits a CARPBAD.

Nutno dodat, že jejich “provinění” se týká překročení hranic sektoru (sledováno GPS), což je pravidlo, jehož porušení si člověk v zápalu boje a při silném větru ani nemusí všimnout. Pořadatelé jsou ale nekompromisní.

Kuriózní situace se nevyhýbají týmu U HABAKUKA. Nejenže si první den dokázali v maďarštině objednat typický český smažák, dnes zjistili, že si kromě nástrah a návnad dovezli z ČR i kompletní mraveniště.

Pojďme ale na průběžné pořadí

První post drží tým britského Trakkeru, kde ale figurují naši kapraři (moravák Petr “Pitys” Peška a Jan Dadák). Aktuálně mají 14 ryb celkově o váze 124 kg a nějaké drobné. Průměrná hmotnost činí přes 8 kilo.

Průběžné pořadí na čele závodu po dnešní 20.hodině:

Druhý den večer pohled na průběžné výsledky ukazuje následující:

  1. Trakker team
  2. KerioBaits
  3. Carpservis Václavík

Na druhém místě se daří litevskému týmu KerioBaits. Třetí je team tradiční české značky Carpservis Václavík (Radek Slunéčko, Milan Kulas, Vlastimil Johanides).

Chytají na PEGu 65 a k dnešnímu večeru mají na kontě více než 105 kilgramů souhrnného úlovku. Celkem jde o 11 kusů ryb s průměrnou hmotností přes 9,5 kilogramu.

Pořadí i statistiky úlovků jsou samozřejmě průběžné a neustále se mohou měnit. Do konce závodů stále zbývá více než 4 dny.

Kompletní výsledky na webu IBCC.hu

Následující den: IBCC 2022 BALATON – 3. den, Carpservis Václavík průběžně na druhém místě, Nikl čtvrtý

Dnešní videa z IBCC (česky)

Rebel Baits:

Karel Nikl:

Dominik Lednický:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.