Mikbaits boilies, mixy, boostery a další: Novinky 2022

Mikbaits boilies a tekutá potrava
Foto: www.tqlkg.com via CJ.com

Letošní novinky od české značky z Mladé Boleslavi. Mikbaits boilies i method mixy, nechybí ani dipy nebo boostery a těsta. Nový sortiment nadchne nejen kapraře ale také vyznavače chytání na feeder.

Zakladatelem firmy Mikbaits je známý český kaprař Michal Kučera. Dlouholetí rybáři si jistě pamatují jeho články v offline rybářských časopisech z počátku tisíciletí. Spolu s tragicky zesnulým Ivem Slámou patřil mezi tehdejší nejaktivnější autory článků o kaprařině, ačkoliv každý chytal v jiném týmu.

MIchal Kučera již před dvaceti lety navštěvoval například revíry ve Francii a na jeho článcích vyrostla celá generace kaprařů. Jeho firma Mikbaits dnes patří mezi nejúspěšnější prodejce boilies a dalšího sortimentu pro lov kaprů i ostatních druhů ryb.

Mikbaits boilie ManiaQ Slaneček        

Nové boilies s příchutí slaneček je údajně to nejsilnější, co Mikbaits kdy vyrobilo. Už Felix Holzmann ve slavné scénce poznamenal, že slaneček má velmi silné aroma. Toto boilies je založené na velmi kvalitních surovinách s intenzivním signálem přírodní potravy.

Cíl byl pouze jeden: vytvořit pevné boilies, které ale kapr bude ochotný žrát okamžitě, jelikož v něm pozná přirozenou potravu.

Obsahem těchto koulí jsou jen plnohodnotné suroviny, žádný nastavovaný objem zde nenajdete. Slaneček, ančovičky, krill, rybí moučky, řasy a nechybí ani legendární robin red či další komponenty.

Boilies osvědčené na svazovce i velkých závodech

Toto Mikbaits boilies prošlo intenzivním testování například na IBCC nebo českém závodu Stairs2Hell pod pálavskými vrchy.

Úspěchy ovšem přineslo i na svazovce. Mezi slušnými úlovky z Labe se dá zmínit kapr o hmotnosti 25 kilogramů.

Mikbaits ManiaQ Slaneček se prodává ve velikosti 20 a 24 mm. Balení 800 gramů, 2,5 a 10 kg.

Můžete si ale pořídit také dipovanou verzi o objemu 250 ml za méně než 200 korun!

Je k mání také slaneček Balance, což není nic jiného než neutrálně vyvážená varianta tohoto boilies.

boilies chytání na vlas a lov kaprů v létě. Otázka však zní, jakou velikost háčku na boilies?

Method krmítkový mix cílený na větší ryby a amury

Obliba method feederu v ČR letos stoupá prudce vzhůru, zejména díky novým ligovým závodům v této disciplíně. Method feeder ale není jen o závodění a lovu velkého množství ryb. Zacílit můžete také na větší kapry nebo amury.

Method feeder je účinná a rychlá metoda feederového lovu na stojatých vodách. Potřebujete pro ni vhodnou krmítkovou směs, kterou u vody navlhčíte tak, aby se správně rozpadala a lákala ryby.

Na co chytat kapry v listopadu
Krmítkový mix: ilustrační foto

Mikbaits nabízí method mix o hmotnosti 700 gramů v plastové vaničce a pěti příchutích typických pro tohoto výrobce:

  • Půlnoční pomeranč
  • Pikantní švestka
  • Robin red
  • Pampeliška
  • Ananas

Směs obsahuje řadu proteinových složek i drcené kousky boilies a také mikro peletky. Pro intenzivnější účinek kombinujete s boostery nebo aktivátory, které firma také nabízí.

Method pelet box + aktivátor

Pro milovníky feederu je určený i boxík s peletkami, k němuž navíc obdržíte ještě aktivátor. Celých 400 gramů pelet s aktivátorem a vodou připravíte na chytání během několika málo minut. Výrobce se chlubí tím, že na vývoji tohto produktu se podílel známý rybář a autor knih i článků, pan Milan Tychler

Method box s peletami a aktivátorem od necelých dvou stovek na Chap.cz

Neo Plasma jako dip nejen na pěnové pop-up boilies.

MIkbaits boilies jde ruku v ruce s doplňkovým sortimentem kam spadají také dipy. Neo Plasma se snadno aplikuje na jakékoliv boilies. Můžete jej tak kápnout na klasickou kuličku i pěnovou popku, která se používá třeba montáže tipu Zig Rig, které se pohybují vysoko nade dnem. Barevný mrak zde působí jako mocný a jeden z mála použitelných způsobů zatraktivnění nástrahy protože Zig Rig vyžaduje speciální přístup k zakrmení. Neo Plasma je ovšem použitelná i na klasické montáže umístěné na dně nebo v jeho blízkosti.

Ultra Dip ManiaQ v balení 125 ml

Intenzivní dip pro použití při lovu i dlouhodobé dipování. Vyznačuje se intenzivním aroma a složkami s rozdílnou dobou uvolňování, což efekt dipu prodlužuje časově a snad napomáhá i šíření jeho aroma na větší vzdálenost ve vodě.

Cena se pohybuje kolem 300 korun na ChaP.cz

ManiaQ Booster na PVAčka a návnadu obecně

Booster se od dipu liší v tom, že je méně koncentrovaný ale zato objemnější. To proto  abyste jej mohli použít na návnadu ať už v podobě Mikbaits boilies nebo například na partikl, který chcete ovonět stejným aroma jako má nástraha pod háčkem.

Aplikovatelný je také na PVA sáčky a síťky, které předčasně nerozpustí. V některých případech jejich rozklad však může prodloužit.

Tekutá potrava v mnoha verzích:

Staré dobré CSL v novém kabátě

Corn Steep Liquor neboli CSL patří k základním komponentům řady kaprařských produktů již po dlouhá desetiletí. Pomáhá aktivizovat všechny složky boilies i krmení ve vodě.

Játrový extrakt

Další věc, o níž anglický kaprař řekne, že jde o tzv. “must have”. Tedy věc, bez které se neobejdete. Játrový extrakt se používá k výrobě boilies i jako přísada například do partiklu nebo na polití pelet. Výrazná chuť a výživová hodnota je jeho hlavní devizou. 

boilies se vyrábí ve mnoha barvách
Tekutá potrava se hodí do boilies a v některých případech i do krmení

Vyzdvihnout musíme hlavně jeho ultimátní rozpustnost. Jde o jednu ze složek, které až tolik nezáleží na teplotě vody. Rozpouští se i v chladu, což je nyní velmi aktuální a ještě nějaký čas bude (článek vychází v únoru).

Prezervativ jako způsob konzervace boilies

Název tekutý prezervativ určitě výrobce nezvolil náhodou. V paměti tahle věc utkví každému. Jde ale o formu tekuté potravy, která neoplývá ani tak chutí jako spíše konzervační schopností. Můžete ji využít při výrobě a skladování vlastního boilies.

Starý dobrý Robin Red

O této legendě si můžete přečíst v samostatném článku na téma Robin Red obecně. Zde se prodává ve formě hustého červeného lektvaru, který bez obav můžete dát do boilies a krmení. PVA materiálu nevadí.

Krill Hydro

Stejně jako RR i Krill můžete používat s PVA. Jedna z nejvíce skloňvaných přísad pochází zejména z korýšů a oplývá například Omega-3 mastnými kyselinami, což z Krillu činí vysoce výživnou složku přírodního původu.

Krill je hitem posledních let a o jeho účinnosti není pochyb.

Rybí Protein L030

Pravděpodobně nejkoncentrovanější protein, který lze sehnat. Vyrábí se převážně z rybího masa a obsahuje řadu cenných aminokyselin. Další léty prověřená komponenta, která má své místo v kaprařině již velmi dlouho

Další varianty tekuté potravy jsou:

  • Chilli Pepper
  • Red Fish Amino
  • Minamino original

Prohlédnout všechny novinky Mikbaits v E-shopu ZDE

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.