Robin red: nejúčinnější atraktor na ryby všech dob?

Na rybaření mě odjakživa lákal ten svět pestrobarevných nástrah, náčiní a záhadných názvů všech možných vychytávek. Jedním z těchto názvů je tajuplné sousloví Robin Red.

Mnozí jej znáte jako neodmyslitelnou součást boilies, pelet či krmení a bůh ví, kam všude ho výrobci dokáží nacpat. Víte ale odkud se vzal?

Robin Red jako prostředek pro šlechtění holubů

Historie Robin Redu nemá s rybařením vůbec nic společného! Vznikl po druhé světové válce ve Velké Británii. Jeho vynálezcem je jistý pan Hait’s. Původním určením této směsi ptačího zobu, různých koření a několika tajných ingrediencí ale byla výživa sportovních holubů a snaha o vytvoření krmiva, které zintenzivní zbarvení okrasného ptactva.

Nikl robin red koncentr�t-250 g

Do rybářského krmení se RR dostal úplně náhodou až v šedesátých letech. Jelikož je ale originální směs zapatentována, jde o poměrně solidní kšeft, ve který jeho tvůrce nejspíš ani nedoufal. Svůj trh si výrobce Robin Redu hlídá dodnes a velká část směsí stále pochází z tohoto zdroje. Nedá se sice říct, že by se na trhu nenašli napodobeniny nebo různé recepty. Vzhledem k utajení některých detailů v původním složení Robin Redu ale jde o nepřesné kopie.

Z čeho se skládá Robin Red a proč je červený?

Důležitou složkou je ptačí zob kombinovaný s mletým kořením. Podle barvy je jasné, že podíl papriky nebude zrovna malý. Původní Robin Red z padesátých let byl údajně obstojně využitelný jako barvivo, které zůstalo na všem, co s ním přišlo do styku.

Surový RR vypadá dost intenzivně a i jeho chuť a vůně je podle očekávání silná. Těžko ji přirovnat k něčemu jinému. Snad jen k nějakému opravdu exotickému koření.

Reklamní prospekty o něm mluví jako o nejúspěšnějším atraktoru na kapry vůbec. Pravdou je, že za sedmdesát let se na něj ulovila velká spousta pěkných ryb. V Anglii ho s oblibou používají i pro lov parem a jejich gigantických sedmikilových cejnů.

Další články na téma lov kaprů

Dnes máte možnost Robin Red koupit v surové podobě a použít jej pro výrobu vlastního boilies nebo ho dávat i do krmení. Stačí aby ve směsi tvořil RR pár procent a již je to znát. Hodí se hlavně pro masové boilies ale jdou z něho dělat zabijácké kombinace typu perník/Robin Red nebo oblíbené zvrácenosti typu vanilka/RR, které kupodivu také chytají ryby.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.