Kapři 25 a 26 kg z Pálavy: Češi drtí ostatní závodníky!

karel nikl kam na kapry

Na Novomlýnské nádrži aktuálně probíhá mezinárodní rybářský závod Stairs 2 Hell. Název pořadatelské společnosti ECFA (EUROPEAN CARP FISHING ASSOCIATION), vám možná tolik neřekne. Stojí za ním ale známý český rybářský guru Jakub Vágner a jeho tým, který tuto akci organizuje již od roku 2017. Startovní listina čítá 100 tříčlenných týmů, které po dobu jednoho týdne intenzivně soupeří o první pozice.

Čtvrtý den závodu se rozhodně zapíše do historie. Je to zároveň i důkaz že přehrady pod Pálavou jsou stále špičkové revíry v celoevropském měřítku. Závodníky celý den sužovaly silné větry. Dokonce došlo na vyhlášení zákazu používání lodí (kdo Pálavu zná, ten ví, že vlny jsou zde životu nebezpečné). To ovšem zkomplikovalo lov mnohým závodníkům, kteří mohli zavézt své montáže až po odpoledním uklidnění.

Rekordní ryby českého týmu

Přicházející noc ale významně zahrála do karet českému týmu UFO Fishing v sestavě: Ondra Smetana, Jaroslav Kříž a Jaroslav Blesk. Jejich závodní peg číslo 75, na samotné hrázi, jim během noci přinesl kapry o hmotnosti 25,20 kg, 26,72 kg a 19,09 kg, díky čemuž jsou se součtem 71,01 kg na průběžném prvním místě v celkovém pořadí závodu. 

Správně tušíte, že 26 kg kousek je největší rybou závodu. Je to ale zároveň také největší ryba za celou historii závodu!

Celková hmotnost ulovených kaprů všemi týmy přesahuje cifru 1000 kilogramů!

Nezbývá než popřát klukům z UFO Fishing i ostatním týmům hodně zdaru. Závod končí až 9. října a čeká je ještě spousta zážitků a úlovků, které z celkovým pořadím dovedou pořádně zamíchat!

Nutno podotknout, že tento závod patří mezi největší akce svého druhu ve středoevropském prostoru. Láká stovky závodníků z celého světa a nabízí velmi štědré odměny nejlepším týmům. Vítězná trojice si může přijít na velmi slušných 20 tisíc eur.

Loňskou trofej si odnesl Tým Mikbaits Friends, se součtem hmotnosti úlovku 61,43 kilogramu. Letošní výsledky napovídají tomu, že úlovků bude výrazně více. Možná se tak dočkáme dalších rekordů!

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.