Shimano za dostupný peníz: Beastmaster 14000 XC je základní naviják pro kapraře

shimano

V dnešním reklamním textu se podíváme na kaprový naviják od Shimana. Kaprové i jiné navijáky této značky se těší značné oblíbenosti, což má ovšem nevýhodu v tom, že ty nejkvalitnější modely jsou poměrně drahé. Nejlevnější navijáky stejného výrobce zase nejsou svými parametry určené pro náročný lov velkých ryb.

Shimano ale dodává na trh také cenově dostupnější modely navijáků s kvalitními parametry, podobnými jako u vyšších tříd.

Shimano Beastmaster 14000 XC představuje základní model navijáku Shimano pro lov velkých kaprů na střední a dlouhé vzdálenosti.

Je určen začínajícím rybářům, kteří se chtějí posunout na vyšší úroveň při lovu kaprů a zároveň nechtějí utrácet vyšší částky za některý z pokročilejších modelů navijáků Shimano.

Beastmaster disponuje některými vlastnostmi převzatými z dražších modelů Shimano. Například oscilace Super Slow 5 a paralelní tělo.

Shimano Navij�k Beastmaster 14000 XC


Nejedná se sice o nejpokročilejší model navijáku. Ale můžete si být jisti, že tento velký a odolný naviják pro daleké nahazování splní vaše očekávání. Nabízí vynikající poměr ceny a výkonu.

Jestliže s rybolovem na velké vzdálenosti začínáte nebo potřebujete záložní naviják pro lov kaprů či surf casting, Beastmaster rozhodně stojí za zvážení.

Ačkoli se Beastmaster svými parametry logicky nikdy zcela nevyrovná dražším a technicky vyspělejším navijákům, které se odlišují i třeba výrazně nižší hmotností, rozhodně ale funguje a vypadá podobně jako špičkové navijáky Shimano se siluetou těla G Free.

Technologie jako Super Slow 5 Oscillation line lay nebo Parallel Body vám pomohou dosáhnout co nejdelších hodů. Je ideální pro první získávání zkušeností a pilovaní techniky dlouhých hodů.


Beastmaster je rozhodně nejlevnějším navijákem Shimano pro střední a dlouhé vzdálenosti. Nejde ale o pouhou lacinou náhradu, právě naopak. Představuje vstupní úroveň toho nejlepšího, co Shimano uvádí na trh pro kapraře.

Technologie Super Slow 5 oscilační uložení vlasce a konstrukce cívky AR-C je technologie, kterou najdete i u těch nejlepších navijáků Shimano pro dlouhé vzdálenosti. Obojí je vyvinuto tak, aby rybáčům pomáhalo prodloužit vzdálenost odhozu.

Při rybaření oceníte hladký chod a sílu osvědčené převodovky HAGANE Gear. Převodový poměr navijáku činí 4,3:1 a na jedno otočení kličky navine 103 cm vlasce, což vám pomůže šetřit čas při stahování montáží.

Beastmaster vyniká v rychlém navíjení stejně jako v nahazování. Disponuje také velmi dobře ovladatelnou brzdou, kterou znáte také z ostatních moderních navijáků. Pro silovější zdolávání zvládnete rychle nastavit maximální brzdnou sílu na hodnotu 20 kg. Uděláte to pouze malým otočením knoflíku Instant Drag a rybu máte pod kontrolou.

Specifikace navijáku:

Hmotnost680 g
Kapacita550 m/0,35 mm
Model14000 XC
Náhradní cívkyNe
Počet ložisek2
Převod4,3:1
Velikost140
VýrobceSHIMANO

Zakoupíte v Párysově rybářském ráji a v Chytapust,cz.

Čtěte také další články:

Nová Ultegra: XR XTD je seriózní naviják pro lov na velkou vzdálenost

Shimano Naviják Power Aero 14000 XTC v novém hávu

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.