Nová Ultegra: XR XTD je seriózní naviják pro lov na velkou vzdálenost

Ultegra 14000 XR XTD

V dnešním reklamním článku vás čeká nový model jednoho z nejoblíbenějších kaprových navijáků posledních desetiletí. Potěší hlavně fandy firmy Shimano (Daiwáci protentokrát prominou).

Navijáky této firmy se těší extrémní popularitě již nespočet let. To ale neznamená, že oblíbené modely neprochází inovacemi. Jedna z nich je práv nově na trhu.

Kaprový naviják Shimano Ultegra XR představuje samotný vrchol nejoblíbenější řady navijáků Shimano Ultegra typu Big Pit.

Vyrábí se ve dvou verzích XSD a XTD. Rozdíly mezi verzemi jsou minimální, dle parametrů udávaných výrobcem jde fakticky je o barvu.

Vývojáři snížili hmotnost o deset procent

Nová Ultegra se vyvíjela s cílem pomoci rybářům v dosažení co nejdelších hodů. V obří velikosti 14000 je navíc značně lehká.

Váží zhruba o 10 procent méně než předchozí ekvivalentní modely navijáků stejné řady. Zároveň si také zachovává hladkost chodu při vysokém zatížení během navíjení.

Shimano Navij�k Ultegra 14000 XR XTD

Stačí letmý pohled na specifikace nového modelu Ultegry a nemůžete mí pochyby, že zde máte prvotřídní naviják pro lov na dlouhé vzdálenosti.

Díky exkluzivnímu designu, obří cívce a odolnému kompaktnímu tělu z kompozitu Ci4+ a špičkové technologii Shimano velice dobře sedí na prutech.

I přes svoji velikost dobře ladí v sestavě s kvalitními kaprovými děličkami.

Uvnitř lehkého těla CI4+ G FREE se nachází kombinace osvědčených Shimano převodů HAGANE Gear, X-SHIP, INFINITY DRIVE a SILENT DRIVE, které společně zajistí plynulé a výkonné navíjení i při extrémních vzdálenostech a těžkých montážích.

Nahazování na velké vzdálenosti podporují také další technologie Shimano, včetně Super Slow 5 Oscillation, Parallel Body a Rigid Cast.

Technologie X-Protect pro ochranu za každého počasí zabraňuje vniknutí vody do pohyblivých částí navijáku, čímž zajišťuje, že si váš naviják zachová svůj výkon za všech podmínek.

Naviják Ultegra XR disponuje kvalitní brzdou Hi-Speed, kterou lze snadno ovládat minimálním pootočením nastavovacího knoflíku. Díky tomu vždy získáte bezpodmínečnou kontrolu nad zdolávanou rybou.

Specifikace a parametry navijáku (stejné pro verze ULTEGRA XR XTD a XSD)

Druh rybolovuKaprařina
Velikost cívky14000
Převod4,3:1
Počet ložisek5+1
Náhradní cívka v baleníne
Návin na jedno otočení103 cm
Délka kličky90 mm
Max. brzdná síla20 kg
Hmotnost navijáku535 g
  • Kapacita cívky dle průměru vlasce: 0.35mm-550m, 0.40mm-400m, 0.45mm-300m

Videoprezentace nového navijáku:

Naviják patří do vyšší střední třídy – s příchodem na trh jej začátkem května prakticky všechny e-shopy nabízí za zaváděcí cenu 7 tisíc. Za své investované peníze zde však získáte opravdu hodně, jak je ostatně u Shimana zvykem již po generace.

Z našich partnerských shopů jej má skladem zatím jen Chyťapusť.cz a Párysův rybářský ráj

Ultegra má řadu variant, například výrazně menší 5500:

Čtěte také další články:

2 Comments

    • Zdravím, koukám do feedu od eshopu a tam tvrdí, že druhá cívka není. Respektive je k dokoupení zvlášť.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.