Rybářům na západě Čech se otevře 10 nových revírů

rybník ve fiktivní obci psojedy
Ilustrační foto

Nové příležitosti k poznávání dosud nechytaných vod získají rybáři v Západočeském územním svazu ČRS, kde se již v dohledné době objeví několik nových revírů. Bude jich celkem deset a naleznete je na území Plzeňského a Karlovarského kraje.

Lov na těchto vodách budou moci provozovat držitelé územních povolenek ZČÚS i držitelé celosvazových povolenek odjinud. Bude se jednat o několik rybníků provozovaných jako mimopstruhové revíry.

Dne 21. února 2024 Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz podepsal smlouvu s Rybářstvím Třeboň o pronájmu nových rybníků v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Pro rybáře se nyní připravuje otevření deseti nových rybářských revírů o celkové rozloze téměř 70 ha. Rybáři budou mít možnost lovit na těchto revírech s platnou územní a celosvazovou mimopstruhovou povolenkou.

Západočeský územní svaz plánuje také prvotní zarybnění nových rybářských revírů, na které má k dispozici více než 40 tun ryb různých druhů.

Aktuální informace o vyhlašování jednotlivých rybářských revírů, datech zahájení lovu ryb a podrobnosti o zarybnění budou průběžně zveřejňovány na webové stránce www.crsplzen.cz.

Nové revíry se každoročně objevují také v jiných částech republiky

V poslední době se rybářskému svazu daří různou formou získávat nové vody. Ve většině případů se jedná o menší nádrže a rybníky, které si různé subjekty v rámci ČRS pronajímají od jejich majitelů.

V některých případech se daří vodná plochy přímo odkoupit i s přilehlými pozemky, což je příklad například pískovny v Pískové Lhotě.

Nové revíry se objevili v posledních letech také na Příbramsku v rámci Územního svaz města Prahy. Některé územní svazy disponují speciálními fondy, které slouží k nákupu nových revírů či řešení majetkových problémů.

Mnoho menších vod je totiž rybářským svazem jen pronajato. Tento fakt sebou v dlouhodobém horizontu nese téměř jistotu určitých potíží.

Změna majitele, dědická řízení a podobné změny ve vlastnických právech na těchto vodních plochách pak mohou v nejhorším znamenat konec pronájmu a tím i svazového rybolovu na těchto konkrétních lokalitách.

Zatímco se tak každý rok několik nových revírů objeví, jiné se zase mohou pro rybáře uzavřít nebo přejít do rukou soukromých majitelů.

Čtěte také:

2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.