MO ČRS Bohutín otevře u Příbrami nový rybník pro sportovní rybolov

vokáčovský rybník
Ilustrační foto: redakce

Na Příbramsku opět přibude nový revír pro sportovní rybáře. Vokačovský rybník alias Drozďák bude rybářům k dispozici pravděpodobně od května.

Rybník si bohutínští rybáři nově pronajali od začátku letošního roku. Prozatím je lov na revíru zakázán! Jak informuje MO na svých stránkách, rybník bude muset být vyloven. Důvodem je populace invazní ryby, známého sumečka amerického, která není v revíru žádoucí.

Zároveň má dojít k úpravám pozemku a vegetace. Rybáři se mohou těšit i na vyřešené parkování, což je věc na revírech mnohdy problematická. MO již jedná s obcí o dvou odstavných plochách, které budou určeny pro rybáře.

Pro další informace o termínu otevření revíru a dalších případných podrobnostech ohledně lovu na Vokačovském rybníku doporučujeme sledovat web bohutínských rybářů.

Vokáčovský rybník (Drozďák) leží poblíž jihozápadního okraje města Příbram, v k.ú. Bohutín, nedaleko obce Vysoká Pec. Nachází se v klidné částí obce, oddělené od blízké zástavby úzkým pruhem polních pozemků, jde tak o relativně klidné místo v lůně přírody – ideální prostředí pro rybaření stranou od civilizačního ruchu.

Nutné je dodat, že ačkoliv MO ČRS Bohutín leží ve Středních Čechách, poblíž Příbrami, organizačně spadá pod Územní svaz města Prahy.

Z toho vyplývá, že zde neplatí středočeské územní povolenky. Rybáři mohou ale využít všechny běžné povolenky jako například územní povolenku pražskou, celosvazovou a celorepublikovou.

Územní svaz města Prahy umožňuje také nakup celoroční hostovací územní povolenky, které rybáři mohou využít na všech pražských revírech. Na Příbramsku jich je hned několik. 

Opačný systém, tedy možnost nákupu středočeské územní povolenky pro členy jiných ÚS, například právě z pražských organizací, byl přitom ze strany SÚS zrušen od letošního rok (více informací naleznete v článku zde).

Na Příbramsku můžete využít nově také revír s celoroční přívlačí

Dalším zajímavým revírem na Příbramsku je vodní dílo Drásov. Jak jsme informovali již začátkem roku, na tomto revíru je od roku 2023 povolena celoroční přívlač. Jedná se tak o další revír s vyžitím pro vláčkaře i v první polovině roku. (Podobnými revíry jsou například Štěchovice či Vltava 7)

Jde opět o revír v rámci pražského územního svazu a naleznete jej poblíž stejnojmenné obce východně od Příbrami. Revír tvoří menší nádrž poblíž bývalých dolů. ČRS sem vysazuje kromě obligátního kapra právě dravé a lososovité ryby.

Podle informací z minulých let se zarybňuje například pstruhem duhovým či sivenem a candáty.

Původní zprávu o celoroční přívlači na Drásově čtěte zde

Další články:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.