Nové revíry črs

Nové revíry se otevírají na okraji Prahy a v Příbrami

Do společného rybolovu ČRS přibývají další dva revíry. Jeden z nich leží na jihovýchodním okraji Prahy a další se nachází přímo v Příbrami.

Územní svaz hlavního města Prahy již nový revír otevřel pro rybářskou veřejnost. Jedná se o tří hektarový rybník Osnice, který leží na samém okraji Prahy, poblíž Průhonického parku.

Nový pražský revír je k dispozici od 10. září a byl před otevřením zarybněn násadou kapra obecného a několika kusy amura.

Ačkoliv jde o nádrž v relativně klidném až vesnickém prostředí, pořád jde o hlavní město, což s sebou nese jistá negativa. K rybníku je například složité blíže dojet autem a musíte hledat parkování ve vzdálenějším okolí. 

Lze však využít spojení příměstským autobusem číslo 327 z metra Opatov do zastávky Jesenice, Kocanda

Mimopražští rybáři mohou alternativně využít spoj 428 na trase Jesenice u Prahy – Říčany. Ze zastávky jste u vody za 5 – 10 minut.

Revír se v soupisu revírů uvádí pod číslem 401 226 VODNÍ NÁDRŽ OSNICE (v k. ú. Osnice, 3 ha) a platí na něm mimopstruhové povolenky:

  • Územní MP povolenka Praha
  • Celosvazová povolenka ČRS
  • Celorepubliková povolenka ČRS + MRS 

Více info na rybaripraha.cz

Čtěte také: Středočeské povolenky zdraží až o 300 korun

ČRS MO Příbram zve na znovuotevření rybníku Kaňka

Rybník Kaňka v Příbrami prošel zásadní rekonstrukcí. Rybařit se na něm oficiálně začne až v sezóně 2023.

Již nyní ale zve město Příbram a tamější organizace Českého rybářského svazu na slavnostní otevření, které se koná již tento víkend 17. září.

Rybník Kaňka se nachází v blízkosti Milínské ulice.

Během rekonstrukce došlo zejména k opravě přelivu, jež vyšla na částku 3,2 milionu korun. Oprava měla za cíl připravit rybník i na stoletou povodeň. 

Polovinu nákladů na rekonstrukci však pokryla dotace ministerstva zemědělství, zbytek platila příbramská radnice.

Rybník je v majetku města, které jej pronajímá příbramským rybářům. Kaňka tak bude od Nového roku mimopstruhovým revírem.

Zájemci si však budou moci rybaření vyzkoušet již během slavnostního otevření.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.