Sumec převrhl loď s rybáři na Borské přehradě

zdolávání sumce z lodi
Ilustrační foto: redakce

Dramatické chvíle zažili v úterý dopoledne dva rybáři na Borské přehradě (VN České Údolí) v Plzni. Po záběru velkého sumce se s nimi převrhla loďka. Během zdolávání loďku sumec zatáhl dále od břehu, kde následně došlo k jejímu převržení.

V důsledku toho se oba muži ocitli v nepříznivém počasí daleko od břehu. Jeden z můžu se přitom na hladině držel jen s obtížemi. O případu informoval například regionální zpravodajský server krimi-plzen.cz

   „Kolegové jsou samozřejmě také na místě a podle prvotních informací došlo k převrácení loďky s dvěma rybáři při zdolávání větší ryby. Obě osoby jsou v pořádku na břehu, jsou bez zranění a věc se obešla bez škody na majetku,“ doplnila pro Krimi-Plzeň mluvčí PČR.

Naštěstí se poblíž našel další rybář, který jim ve svém nafukovacím člunu vyrazil na pomoc. Díky jeho pomoci byli oba rybáři z převráceného plavidla zachráněni.

Jejich loďka mezitím klesla ke dnu. Návrat ke břehu ale zkomplikovala šňůra z prutů, která se pohybovala na hladině a zamotala se do motoru nafukovacího člunu.

Dále na místo také vyrazili jednotky HZS a SDH z okolí, které pomohli zúčastněným na břeh. Povolán byl také vrtulník se specialistou na záchranu z podvěsu, díky včasné záchraně ze strany svědků ale byl ještě po cestě odvolán zpět na základnu.

Příměstská přehrada známá velkými sumci

Projektování jediné přehrady v Plzni započalo v roce 1965 a o čtyři roky později se začalo s její stavbou. V roce 1973 byla celá realizace dokončena a přehrada byla slavnostně uvedena do provozu. Její konstrukce kombinuje zemní hráz s betonovými bloky, ve kterých nalezneme dvě klapky a spodní výpusti. Tyto prvky dokážou propustit až 293 m³/s, což představuje předpokládaný průtok stoleté vody. Přehrada se rozprostírá na celkové ploše zhruba 151 ha a ukrývá více než 5 milionů krychlových metrů vody. Přehrada tvoří velmi zajímavý revír ležící v dosahu rybářů z celé Plzně.

Trofejní lov sumců na této nádrži také patří k oblíbeným aktivitám mezi rybáři. ČRS do tohoto revíru vysazuje sumce již v trofejních velikostech. Loni se uvádí několik desítek ulovených sumců 200 cm+ a také řada trofejních kaprů.

Video z události zveřejnil YT kanál Krimi- Plzen:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.