RS zabavila 184 povolenek, městská policie zase našla pytlačku

kontrola Nechranice
Foto: Policie České Republiky

Bohužel, případy nelegálního lovu ryb stále neustávají. O zadržení pytláků nebo alespoň jejich nastraženého náčiní informuje rybářská stráž i policejní sbory po celé republice.

Po delší odmlce se znovu objevil příspěvek na Facebookové stránce RS z Jižních Čech. V souhrnném příspěvku za celý letošní rok se uvádí zatím zadržených 184 povolenek a 28 případů pytláctví.

Jako důvody pro odebrání povolenek se zmiňuje úplná klasika v podobě lovu přes povolenou dobu v noci. Rybářská stráž ovšem řešila také lov na více prutů. nezapisování úlovků a použití menší nástražní ryby než řád povoluje. Toto specifické pravidlo v rámci Jižních Čech platí například na Lipně ale také na menších vodách jako například Kořensko a Hněvkovice.

Na facebookové stránce se objevila také fotogalerie dokumentující tyto přestupky na úseku rybářství.

Rybáři volali RS ke skupině rybářů na Nechranicích

K přivolání RS došlo během večera na přehradě Nechranice, kde si měla poblíž Čachovického přítoku, dle slov oznamovatele, skupina rybářů ponechávat veškeré ulovené ryby. Kontrolou na místě byla zjištěna jediná protiprávní aktivita, malá dívenka lovící s rodiči na dětský prut bez dokladů. Toto bylo vyřešeno domluvou.

Při kontrole vezírku se žádné podezření nepotvrdilo. Počet a velikost bílé ryby ponechané rybáři byl v souladu s rybářským řádem a v tomto případě tak nevznikl další problém. 

Policie byla na Nechranicích také bez úlovku

Na vlny Nechranické nádrže se společně s RS v minulém týdnu vydala také Policie ČR, která kontrolovala zejména oblast Vikletic, Vadkovic a Poláků. Při kontrole však nebyl zjištěn žádný lovící, který by u sebe neměl příslušné doklady opravňující k rybolovu.

PČR však slibuje, že se na tento revír zaměří opakovaně v následujících týdnech. 

Bystré policejní oko odhalilo pytlačku

Dobrý postřeh prokázali policisté MP Olomouc. U jednoho ze zdejších rybníků si všimli vlasce vedoucího ze břehu do vody. V nejbližším okolí místa se přitom nenacházela žádná další osoba.

Vytažením záhadné saturny se na světle světa zjevila podivná sestava čítající vlasec, kovové matky jako zátěž a řadu další bižuterie včetně háčků, samozřejmě. Klasická pytlácká metoda lovu se dvěma jednoháčky a pro pytlačku poněkud neortodoxně i se splávkem.

K místu na přivolání dorazila také rybářská stráž a došlo na konfiskaci náčiní. Jeho majitel se bohužel na místě nenacházel. Pokud je pytlácká šňůra vaše, neváhejte se obrátit na MP Olomouc, která vám ochotně řekne víc.

Čtěte také:

10 Comments

  1. Další nesmysl rozmnozi se dravé rybí ve vodách se totálně sníží bílá ryba rybář poctivěj chytání a ponechání dle pravidel si ponechá dravce tím se v podstatě částečně reguluje stav dravich ryb a tak je to se vším zlikvidovali vlka rozmnozila se vysoká a černá zvěř atd pořád se někdo sere do věcí ktejm absolutně nerozumí to ani za komousu takové zhovadilosti myslím tím ohledně sportovního rybaření ne vimyslel jen tak dál jak je možné že bez jakýkoliv školení kousek dostane kde kdo povolenky atd sportovní rybolov přitom adsolutne nezná ani základní pravidla a vím o čem píšu jsem svědkem nejednoho případů porušení zákona mě stačí když jen se podívám na sedícího rybáře nebo když se mě ptají přitom jsou to úplně základní věci tak clo vy tam panackove kravataci to vám vůbec nevadí co

    • ,,… pořád se někdo sere do věcí ktejm absolutně nerozumí …“ – vypadáte jako jeden z nich.

  2. Ráčí ať se zeptá . než někteří filetuji rovnou na lodi a na telefon přijede auto a hned zmizí a SOU to už starší rybáři.lov z lodi bych asi taky zakázal s výjimkou dojet si pro chycenou rybu. bivaky takové abych ne zmok 2x2m. karavany tak též zrušit.ve vezirku dvě ušlechtilé ryby .a dění lov konci.

  3. Pytláků „utečenců“ přibývá jak hub po dešti, ale těm na rozdíl od našich rybářů není co odebrat.

  4. Takže asi takhle, rybářů jako sraček,stará škola ,vydry a lobisti. Můj názor porušil jsi řád,na pět let automat stop!? Vidím neskutečný bordel kolem vod,dovezou 20 kg potravin a nedokážou odvézt 30 dkg obalů???? Berou nemírové ryby ,berou jich víc než je povoleno,dětem dělají povolenky aby mohli chytat na třeba i osm prutů,jak asi 10 leté dítě zvládne pruty dva??? Málo kontrol,hlavně že na Spartě je z daňových peněz stovky policistů!?Je potřeba vyhnat rádoby rybáře a vrátit se zpět ke kořenům,díky a myslete si co chcete. Petrův zdar a čisto u vod.

  5. No že by na nechranicích nezjistily přestupek se mi nezdá , jen na přítoku pod vískou je 3 prdele úkáček a radost se na ně dívat , bordel , řev o zacházení s úlovky se tu ani bavit nebudu

  6. No že by na nechranicích nezjistily přestupek se mi nezdá , jen na přítoku pod vískou je 3 prdele úkáček a radost se na ně dívat , bordel , řev o zacházení s úlovky se tu ani bavit nebudu

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.