Rekord jako blázen: kapra 37,9 kg vytáhli z Pálavské nádrže

noc na Pálavě
foto: S2H

Neuvěřitelná zpráva se šíří z jezer pod Pálavou. Došlo zde k ulovení kapra, který váží neuvěřitelných 37,9 kg. Je to patrně největší kapr z české vody. Rekordním kaprem se pochlubili rybáři na stránce Black Carp Products.

Jezera pod Pálavou jsou právem považovány za kaprové revíry evropského formátu, které dokáží vyprodukovat značné množství trofejních ryb. 

Dokazují to například i závody Stairs2Hell, které se zde v podzimním období konávají.

Rekordního kapra můžete vidět na facebookovém příspěvku zde:

Při nich se každoročně uloví slušné množství kaprů v hmotnostní kategorii kolem dvaceti kilogramů a některé kousky i výrazně těžší. Letošnímu ročníku dominoval kapr o hmotnosti přes 29 kilogramů.

Trochu paradoxně se ale na závodech, kde se schází snad všichni vynikající kapraři světa, nedaří příliš prorazit třicítkovou hranici. 

To se ale nyní výrazně povedlo Jiřímu z týmu Black Carp Products. Připojujeme se ke gratulantům a věříme, že další úspěchy budou následovat!

Podle fotografií to vypadá, že tento rekordní kapr byl uloven z kaprařské lodě, které se pomalu a jistě stávají zajímavým trendem na mnohých našich revírech.

Ryba, na kterou všichni čekali – nastává konečně čas rekordních úlovků?

V postu s úlovkem se píše “Léty opředené bajky a mýty jsou prolomeny!”. S tím nelze než zcela souhlasit, protože o gigantech vysoko nad třicetikilogramovou hranicí se v souvislosti s pálavskými nádržemi mluví již léta.

Jedna se o poměrně unikátní nádrže. Na rozdíl od většiny našich přehrad se tato jezera nachází ne v sevřeném údolí ale na otevřené ploše s menší hloubkou a velkou úživností. Ne nadarmo se podobné nádrže stávají těmi nejlepšími vodami. Pálava je mekkou kaprařů již přes čtyřicet let od vzniku první nádrže. 

Velké množství trofejních kaprů je pro mnohé neklamnou známkou toho, že zde musí plavat daleko větší ryby. Dostat se nad hranici 30 kilogramů se ovšem tak snadno nedařilo. Z poslední doby lze zmínit například kapra 31,6 kg uloveného V. Šteflem z týmu Mikbaits na revíru Dyje 5.

Na pálavských jezerech přitom neplatí jinde dosti rozšířená K70, což je terčem kritiky mnohých kaprařů. Přes jejich opakovanou snahu se ale toto pravidlo nedaří v rámci MRS prosadit. Moravský rybářský svaz hospodaří na dvou ze tří nádrží – revíry Dyje 5 a 7 (Novomlýnská a Mušovská nádrž). Prostřední Věstonická nádrž (revír Dyje 6) je v hospodaření Rybářství Pohořelice, které však nabízí také povolenky pro sportovní rybolov. Zajímavostí také je, že ani na jednom z těchto revírů neplatí výjimka pro nonstop rybolov.

Čtěte také:

4 Comments

  1. No moc krásný kapr je to vidět
    Já bych řekl že má daleko víc představuji si toho kapra jak vypadá a udělují mu váhu 68 kg
    Tato fotografie s udaným rekordním kaprem je opravdu

    velmi úžasná 👍😂😂😂😂😂😂

    Ještě akorát dotaz…..kde je??????

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.