Gigant 29 kg zabral poslední den: Stairs2Hell 2023 zná své vítěze

S2H

Výsledky závodu Stairs2Hell jsou dnešním ránem již oficiální. Letošní ročník skončila dá se říct, že byl plný nečekaných zvratů. Téměř každý den se pořadí nejlepších měnilo.

Poslední den a noc toho byla důkazem, změnila úplně vše. Naprosté prvenství již po několikáté putuje do Polska (letos tým BookingFish). Zamíchat pořadím dokázal kapr vážící 29, 35 kg týmu Free Fish.

Tato ryba se stala zároveň největší rybou závodu (což je samostatná kategorie závodu s náležitou odměnou a prestiží). Tým Free Fish si navíc v celkovém součtu polepšil natolik, že má ze závodu celkově druhé místo. Jejich radost může být dvojnásobná.

Na třetím celkovém místě je tým Rebel Baits.

Pátek třináctého na Stairs2Hell opět zamíchal pořadím

Jak jsme již informovali během posledních dnů. Pořadí se měnilo opravdu radikálně a zrádné byly hlavně noci. Vítězné pole závodu, které se formovalo zhruba během poloviny akce svoje pozice bohužel neobdrželo. Svoji roli v tom ovšem hraje také štěstí.

Rybářské závody nikdy nelze srovnávat s klasickým sportem, kde z velké části záleží na přípravě a kondici účastníků.

Ocenění proto také získají týmy, které se prosadí v rámci jednotlivých sektorů. Těch je na závodech celkem 6.

Výsledky Stairs2Hell 2023 na prvních třech pozicích celkově

1. BookingFish (Arkadiusz Kraszewski, Kamil Koltoński, Marcin Wasilewski): 66,38 kg
  2. Free Fish (Ondřej Kopačka, Jan Mašek, Michal Svobodný): 64,73 kg*
  3. Rebelbaits (Milan Kalous, Roman Smyček, Roman Dvořák): 62,48 kg

*Tým Free Fish má i celkovou největší rybu závodu, kapr přes 29 kg byl uloven poslední závodní den v pátek 1š. října.

Magická třicítka odolala, i když jen těsně

Nechybělo už ani kilo a mohla být překonána magická hranice 30 kilogramů. Každý ročník je takový úlovek velmi očekávaný a kdyby sázkové kanceláře byly co nač, tak na to vypíšou kurz. Třicítky pod Pálavou jsou a již byly uloveny, na závodech ale zatím nepřeje štěstí i když poslední velký kapr již byl blízko.

Týmy na třech prvních místech měly letos minimálně dvě ryby nad dvacet. A počet ryb přesahující nebo se pohybující okolo váhy 20 kg nebyl letos malý.

Další největší ryby závodu vážily přes 26 a 25 kilo. Zejména tým CARP MILF HUNTERS se svým kaprem držel pozici největší ryby skoro po celý závod.

Jak vypadal páteční den na závodech? To můžete vidět ve videu od Jakuba Vágnera. Tradiční zprávy z Pálavy ukazují i zníměného kapra 29 kg, k vidění je ke konci záznamu: