Kapr 26,38 kg ze Stairs2Hell 2023: největší kaprařské závody v ČR jsou v plném proudu

Stairs2hell 2023 největší ryba

Na Dyji 5 probíhá již tradiční mezinárodní závod Stairs2Hell. Akce, která trvá celý týden, bude za chvíli ve své polovině a týmy nejlepších rybářů z celé Evropy mají na kontě řadu zajímavých úlovků. Skvělou novinkou úterního rána je kapr 26,38 kg. Ulovil jej tým CARP MILF HUNTERS na závodním pegu číslo 73. Foto a video ryby najdete níže v článku.

Na spodní nádrži (Novomlýnské – revír Dyje 5) začal letošní ročník S2H již o víkendu. Klání se bude konat až do soboty 14. října. Na nádrži chytá 100 týmů sestávajících ze 3-4 rybářů.

Máme zde velmi silnou mezinárodní účast, české týmy tvoří necelou polovinu soutěžního pole, dále je doplňují rybáři ze Slovenska a polovinu tvoří týmy reprezentující zahraniční země (vč. například Vietnamu).

Co se týče úlovků, na bájnou třicítku se zatím opět čeká. Kromě zmíněného, zatím největšího 26 kg kapra se ale povedla celá řada jiných pěkných ryb.

Kdo je aktuálně ve vedení: průběžné výsledky Stair2Hell 2023 k dnešnímu ránu

Výsledky jsou opravdu jen průběžné. Mnohé se ještě může změnit, což ilustruje průběh poslední noci. Večer se na hladině Novomlýnské nádrže zvedl vítr a kamenné břehy jezera začaly bičovat pověstné vlny, které zamíchaly nejen vodu ale trochu i pořadím na špici závodu.

stair2Hell 2023

Včera večer totiž vedl tým Moravského rybářského svazu. K dnešnímu ránu je tým MRS na druhém místě a přeskočili jej kluci z týmu (také moravského) firmy Fishmax. K dnešní půl osmé ráno mají na kontě 49,53 kg.

Tým Moravského rybářského svazu má ke stejnému času průběžný výsledek 46,59 kg a druhé místo. Na třetí průběžné příčce se aktuálně drží tým Carpstar s aktuálně 42,86 kg.

Online výsledkovka je na webu S2H a obnovuje se každých 5 minut!

noc na Pálavě

Kapři nad dvacet kilogramů: největší ryba závodu má zatím přes 26kg

Zatímco bájná třicítka svému ulovení odolává. Kapři nad dvacet se již objevili a dost možná přijdou další, neboť do víkendu stále zbývá velké množství času.

Kapra o váze 22,35 včera odpoledne ulovil tým REBELBAITS na závodním pegu č. 60.

Za úterního ranního temna tuto rybu ale překonal již zmíněný tým CARP MILF HUNTERS na závodním pegu číslo 73. Toto místo se nachází v jihovýchodní části nádrže. Zatím největší kapr závodu tak váží 26,38 kilogramu:

Stairs2hell 2023 největší ryba

Pěkná fotka vznikla také u týmu Moravského rybářského svazu (aktuálně průběžné druhé místo). Jedná se double kaprů o hmotnosti 19 a 15 kilogramů:

Stairs2Hell

Zdroj a foto: Stairs2Hell

4 Comments

  1. Zdarec vydry.Metrovi kapři tam byli již v mobilizaci v osmdesátých letech.Musi být na revíru 5 i 45 kg.Tolstolobici tam jsou i 50 kg.Sumci kolem Tří metrů!

  2. Nechápu proč nezavedete a není povinná podložka na ryby s nožičkama?Tu už snad má každý kaprař?!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.