Stairs2Hell 2023 začne o víkendu na Dyji 5

Stairs2hell 2023
Ilustrační foto: S2H

Jako každoročně, i letos se na jezerech pod Pálavou odehraje významný evropský závod v lovu kaprů. Stairs2Hell 2023 má oficiální zahájení v sobotu 7. října a potrvá až do další soboty. Závod pořádá European Carp Fishing associacion s.r.o. ve spolupráci s uživatelem revíru 461 024 – Dyje 5. Tím není nikdo jiný než Moravský rybářským svaz.

Lov pro ostatní rybářskou veřejnost je během celého závodu omezen, nikoliv však zcela zakázán. Vyhrazené závodní úseky jsou však určeny pouze pro účastníky závodu Stairs2Hell 2023.

A to od soboty 7. října 2023 od 12:00 hodin do soboty 14. října 2023 do 14:00 hodin.

Mimo tyto úseky lze lovit na zbylých částech nádrže. Závodní úseky jsou vybojkovany a označeny. Během konání konání závodu je pak pro kompletně zakázáno zavážet návnady a nástrahy a také lovit z lodě na celém revíru.

Závodníci totiž ze svých lovných míst často zaváží mnoho stovek metrů daleko. Mapu závodních úseků spatříte například na webových stránkách Moravského rybářského svazu.

Vítěz se může těšit na pořádnou sumu: nejlepší tým na Stairs2Hell 2023 získá až 20 tisíc euro

Tým, který vyhraje celý závod, obdrží finanční částku 20 tisíc euro. Tří nebo čtyřčlenný tým si tak rozdělí zhruba půl milionu korun a dále samozřejmě věcné ceny.

Zajímavé ohodnocení čeká také na druhý tým v pořadí. Získá 10 tisíc euro. Na třetím místě pak týmu náleží odměna v podobě pěti tisíc eur. Ke všem umístěním samozřejmě náleží i věcní ceny.

Vzhledem k tomu, že kaprařské závody nikdy nejsou fér, co se týče produktivity lovných míst, tak odměny čekají také závodníky s dobrým umístěním v rámci jednotlivých sektorů. Odměna nemine ani tým, který uloví největšího kapra. Obdrží za něj 1500 eur.

Stairs2Hell 2023 se dělí do 6 sektorů, přičemž každý sektor má cca 16 lovných míst. Pouze sektor 6 má jako jediný více lovných míst – přes třicet.

Závod disponuje celkem stovkou lovných míst, které si závodní týmy vylosují na začátku akce. Jedná se akci s výrazným mezinárodním přesahem. Pouze 40 míst bylo vyhrazeno pro české týmy.

Celkem 10 míst mají týmy ze sousedního Slovenska a další patnáctka náleží sponzorům a partnerům akce. Zbylých 35 míst si mohli zaregistrovat týmy z libovolné zahraniční země.

Čtěte také našich 7 tipů na navijáky na kaprařinu

Letošního ročníku se účastní také vietnamský tým

Nejvíce vzdálenou zemí účastnící se letošního S2H je Vietnam! Tým Anaconda Carp VN vede slovutný a všem českým rybářům důvěrně známý rybářský Youtuber a obchodník s asijskými potravinami (doporučuji) Šón Chung.

Svůj tým zde má celá řada významných českých rybářských firem ale také přímo Moravský rybářský svaz a dokonce i Povodí Moravy.

Soupisku týmů, vylosovaná místa (v sobotu) a výsledky lze sledovat na webu akce. Průběžná výsledková listina se bude obnovovat každých 5 minut od zahájení až do konce lovu.

Video: Rekordní kapr ročníku 2021:

3 Comments

  1. Tak to se těším vloni jsem chytl skoro 26 mimo závod a ohledně zavážení tak já vám na to mrdam normální rybář má na to právo i v době závodů lovu zdar

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.