Rebel Baits team ulovil na Labi kapra přes 30 kilogramů

Magickou hranici 30 kilogramů se podařilo včera překonat na Labi členovi týmu Rebel Baits.

Příspěvek s fotografií trofejního úlovku se objevil ve skupině Rybařina CZ/SK

Trofejního kapra ulovil Václav „Vendys“ Košťál, člen týmu Rebel Baits. Podle informací z Facebooku trvalo zdolání ryby pouze 15 minut a jako nástraha posloužilo rybářovo oblíbené boilies Krab Brusinka.

Fotografie si můžete prohlédnout na Facebooku

Kapři přes 30 kg z posledních let:

Úlovky kaprů přes třicet kilogramů u nás nejsou až tak hojné. Objevují se ale stále častěji. Z poslední doby můžeme zmínit například kapry z jezera Štít či loňské úlovky ze soukromého revíru Dělouš u Ústí nad Labem. Hranici třiceti kilogramů zde překonali dokonce dvakrát. Jeden z kaprů vážil 31,7 kg a další dokonce 33 kilo!

Přímo na Labi v posledních letech ulovil podobného kapra rybář Jakub Gieszman. Jeho ryba měřila 117 centimetrů a vážila 30, 2 kilogramu.

Dalšího podobného kapra v minulosti ulovil také Stanislav Blažka, ryba se jménem Fantastik vážila 32 kg. Lokalita, kde k úlovku došlo ale zůstala veřejnosti utajená.

Každým rokem větší ryby?

Při pohledu na rekordní úlovky se zdá, že velikost ulovených kaprů na českých vodách stále roste. Ryb nad 25 kilogramů je poměrně dost každý rok.

Velmi pěkné úlovky měly závodní týmy například při loňském Stairs2Hell pod Pálavou.

Z ročníku 2021 můžeme zmínit například kapry o hmotnosti 25,20 kg a 26,72 kg, které si připsal například tým UFO Fishing.

Nejvíc zde ale zazářili kluci z týmu Sonic Sport Eko Baits team Poland. Jejich kapr vážil 29,82 kilogramu. Pořadatelé závodu s nimi o úlovku dokonce natočili video:

O ryby v rozmezí 15 – 20 kilogramů pak není nouze na velkém množství soukromých i svazových revírů po celé ČR.

Galerie kaprů z rubriky Vaše úlovky: 

4 Comments

  1. Já bych chtěl jenom upravit, že můj kapr měl. 117cm.kazdopadne bych byl rád, kdyby jste se ozvali a napsali článek o dalším charitativním lovu 30 dni v proudu. Děkuji Labák Prouďák

    • Dobrý den. tak to se omlouvám. Čerpal jsem z našich záznamů a byla tam teda chyba, přepíšu to. Článek rád napíšu já nebo někdo z kolegů. Napíšete nám prosím mail na info@aktivni_rybolov.cz?

      Díky, Ondřej Vokatý

  2. Kapr o kterém je řeč v článku nemá 30+. Jiný rybář tuto rybu ulovil v zimě na váze 26kg. Kamarád tu samou rybu ulovil v květnu 2022 a to na váze 25,3kg. Není možné, aby ta samá ryba ulovená o cca. 2 měsíce později přibrala na váze 5kg 😀 I když je to krásná ryba a lovci gratuluji,tak si myslím, že není potřeba lhát jen kvůli propagaci značky a jejich produktů.

    • Já si třeba myslím, že by se měla počítat délka. S tím by nevznikalo tolik otazníků nebo dohadů.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.