Šupináč 34,32 kg: nový rekord českého revíru

šupiny
Ilustrační foto

Pískovna Štít má dalšího kapra nad 30 kilo. Je to šupináč a váží 34,32 kilogramu. Zařadil se tak mezi další trofejní ryby z tohoto soukromého revíru. Kapr nese jméno Hugo a je aktuálním rekordmanem z této vody. V posledních letech se zde přitom rekord zvyšoval několikrát.

O úlovku rekordního kapra informovali rybáři ze Štítu na svém profilu na sociálních sítích. Zmiňují, že ryby v poslední době berou dobře a na břeh se podívalo již několik kousků nad 25 kilogramů.

Štít je přitom jednou z vod, kde v Česku máte nezanedbatelnou šanci ulovit kapra překračující onu vytouženou třicítku. V posledních dvou letech se zde ulovila ryba těchto proporcí několikrát. Proslavený je zejména kapr Pápa.

Kapr Hugo ze Štítu (foto):

Toho zde rybáři chytili v posledních letech několikrát a jeho hmotnost se pohybovala také lehce nad 34 kilogramů.

Revír Štít aspiruje na jeden z nejzajímavějších soukromých revírů v republice s více než dvacetiletou tradicí. Za tuto dobu zde vyrostla slušná populace trofejních kaprů. Pískovna se nachází v klidném prostředí lesů na pomezí Středočeského a Královéhradeckého kraje.

Více než stohektarová vodní plocha patří do majetku akciové společnosti Rybářství Chlumec nad Cidlinou, která jej provozuje jako sportovní revír pro lov trofejních ryb.

Větší jezero u obce Štít 09

Firma patří ovšem i mezi velké produkční rybářství. Na východě a severu Čech provozuje řadu chovných rybníků, z nichž zásobuje trh tržní rybou. Je také významným dodavatelem násady do rybářských revírů ČRS.

Pátek 13. října byl pro rybáře šťastným

Říká se, že pátek třináctého nosí smůlu. Platí to asi jen výběrově a naopak někomu to může přinést štěstí. V tento den došlo na území republiky k úlovku několika zajímavých ryb.

Jako první lze zmínit největšího kapra (29kg+) závodu Stairs2Hell, který zabral na konci závodu a zamíchal celkovým pořadím této mezinárodní akce na Novomlýnské nádrži pod Pálavou.

Dalším úlovkem toho dne se stal 33 kilový jeseter Karel z Pískové Lhoty, což je od Štítu v podstatě nedaleko.

No a největší rybou tohoto dne je právě zmíněný kapr Hugo, který je novým rekordem na Štítu. Bude zajímavé sledovat, kdy padne hranice 35 kilogramu a zda dojde i na hodnoty vyšší. Meta 40 kilogramů se přestává pomalu jevit jako nedostižná.

2 Comments

  1. Škoda že majitel nenapíše že se na Štítu začali množit krádeže rybářské náčiní.Už zde jezdí i policie. To je hodně smutné

  2. Vybavení není zrovna levné, takže je třeba investovat do jeho zajištění. Z vlastní zkušenosti vím, že těch možností je mnoho. Hlásiče s alarmem proti odcizení, pohybové senzory, světelné čidla… Sám bych výbavu nenechal nezajištenou na břehu během spánku v bivaku, nebo chatě. Tak bohatý skutečně nejsem. Tuto vodu nemám odzkoušenou, ale děje se to na mnoha dalších vodách.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.