Od vody putoval za katr: za pytlačení přišel tvrdý trest

profesionální rs
Ilustrační foto: redakce

Za neoprávněný lov ryb může hrozit i poměrně přísný trest, jak se ukázalo začátkem měsíce na jedné ze svazových vod SRZ. Pachatele zadrženého rybářskou stráží si odvezla policejní hlídka a podle dostupných informací dokonce skončil ve vazbě

Lov ryb bez povolení se nevyplatil cizinci na vodní nádrži Žilina. Během kontroly RS nedokázal předložit žádné doklady opravňující k lovu (neměl ani státní rybářský lístek, ani platnou povolenku k lovu). Dále u něj strážní našli několik kusů přisvojených ryb, za což byl pachatel omezen na osobní svobodě.

Pro podezření ze spáchání trestného činu pytláctví si jej převzala Policie SR. Na základě obvinění z trestného činu pytláctví byl dotyčný vzat do vazby.

Zdroj: rybářská stráž SK

Opékal si na ohni podměrečnou štiku a ještě měl drzé kamarády

Zdánlivě běžná odpolední kontrola na jedné z menších svazových vod dopadla neslavně pro trojici mladíků. Na jejich lovném místě ale stráž již zdálky zaujala vůně rybí pečínky.

Na improvizovaném ohništi se pekla štika. Táborová romantika v přírodě ale narazila hned na dvě úskalí. Rybářské doklady jeden z nich sice v pořádku předložil, řádek určený pro zápis úlovku ale byl prázdný.

Pouhým pohledem zkušeného oka porybného bylo navíc jasné, že štika zdaleka nedosahuje nejmenší lovné míry. Na otázku, zda jim přijde v pořádku opékat rybu takových rozměrů, nedokázali uspokojivě odpovědět.

Domluva za takový přestupek již nepřipadá v úvahu a tak mladík přišel o rybářské doklady a o jeho přestupek se, kromě rybářského svazu, bude zajímat také příslušný úřad.

Vzhledem k drzým poznámkám ze strany jeho kamarádů se pak porybný rozhodl přivolat hlídku MP, která s nimi řešila ještě rozdělávání ohňů, které je zde výslovně zakázáno (příměstský lesopark). Tento přestupek totiž člen rybářské stráže řešit nemůže, stejně jako například porušování zákazů vjezdu či parkování.

Řešením se pak ale stává přivolání policistů, kteří těmito pravomocemi disponují. Výprava na ryby a „odpolední chill“, jak se svoje aktivity na břehu snažili vysvětlit strážníkům, se tak trojici značně prodražila.

Čtěte také: Zpověď masaře

Zatčen cestou ryby: neuvěřitelná příhoda pana Drsoně

1 Comment

  1. Ty hnupe absolutně nechápeš oč ty osobě oč jde že bude platit i když na ty vody povodí atd se přít nedostane a taky nemá o ně zájem já jezdím teď jen na určitě místa a bohaté mi to stačí stačila mě tady územní dřív jsem jezdil po celé cz tak jsem si kupoval celorepublikovov a na o bych ji teď kupoval když už nejezdím po cz tak to samé my co nám stačí chodit si po okrese teď bude muset zaplatit a přitom už dopředu víme že to neviuzijem přál bych ti ať zaplatíš nebo platíš za to co ti bude k ničemu krk máš pouze na nošení hlavy

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.