Naviják na přívlač: Daiwa Prorex 22 V LT 4000-C

daiwa prorex naviják

V dnešní reklamě se konečně podíváme na přívlač. A to rovnou na kvalitní naviják který navíc zrovna k mání za celkem slušnou cenu, čímž se řadí někam do střední cenové kategorie.

Trochu se podržíme zase klasických značek a podíváme se na Daiwu.

Za měsíc a něco přes týden navíc začíná pstruhová sezona, pověnovat se více přívlači tak je skoro povinnost.

Silný a lehký zároveň, to naviják na přívlač Daiwa Prorex V LT, který vás okouzlí svým moderním designem a inovativními technologiemi od společnosti DAIWA.

Daiwa Prorex 22 V LT 4000-C patří k lehkým a odolným vláčecím navijákům

Koncept LT umožňuje vytvářet extrémně lehké a odolné navijáky, zejména pro rybolov přívlačí, kde je zrovna nešetříme.

Robustní a odolné tělo navijáku, vyrobené z materiálu Zaion V, poskytuje pevné umístění pro převody Tough Digigear v těle navijáku, což zajišťuje stabilně super hladký chod.

Daiwa navij�k prorex 22 v lt 4000-c

Air rotor pracuje téměř bez počátečního odporu a díky rolničce Twist Buster II garantuje optimální uložení vlasce bez kroucení, dokonce i při použití velmi tenkých vlasců.

Střední hliníkové cívky jsou ideální pro použití s pletenými šňůrami a mají speciální hranu, která snižuje třecí odpor při nahazování.

Brzdný systém ATD zajišťuje vysoký výkon a spouští se téměř bez odporu. To je naprosto ideální pro použití velmi tenkých pletených šňůr.

Vybavení zahrnuje koncovky kliček ve tvaru I pro velikosti 1000 až 2500, koncovku ve tvaru T pro velikost 3000 a EVA koncovku kličky pro velikost 4000.

Hmotnost240 g
Kapacita150 m/0,28 mm
Model4000
Náhradní cívkyNe
Počet ložisek6
Převod5,2:1
Velikost40
VýrobceDAIWA
Druh rybolovuPřívlač

Jakou velikost navijáku zvolit na přívlač?

Na lov přívlačí se obecně hodí navijáky menší – od velikosti 2000. To je vhodné zejména pro UL lov malých ryb s lehkými a krátkými pruty.

Je však třeba mít na paměti, že odolnost navijáku vůči opotřebení, které u přívlače enormní, roste s jeho velikostí.

Velikost 4000 tak není špatnou volbou pro lehčí a střední přívlač. Koncept LT, který Daiwa zavedla před několika lety, navijáky navíc poněkud zmenšil.

Dnešní čtyřtisícovka ve verzi LT je tak o něco menší než daiwácká 4000 z doby před cca 4 a více lety. Vzhledem ke konstrukci LT také klesla hmotnost, která v této velikosti činí pouhých 240 gramů.

Musíte tak zvážit, zda má cenu kupovat menší velikost navijáku, když velikost 4000 pokryje poměrně širokou škálu situací od pstruhařiny, lovu jelců a okounů až po candáty a štiky menší velikosti.

Tento konkrétní model (verzí a velikostí Prprexu je na trhu více) můžete koupit Párysově rybářském obchodě za akční cenu 2599 Kč

Čtěte také:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.