Tip: Daiwa Legalis LT – kvalitní naviják na přívlač do tří tisíc

přívlačový naviják
Ilustrační foto: redakce

Petrův Zdar. V dnešním reklamním článku se zaměříme na naviják, který je vhodný hlavně na přívlač. Jde o model z nižší střední kategorie od jednoho z nejoblíbenějších výrobců rybářských potřeb na světe – firmy Daiwa.

Výběr kvalitního navijáku na přívlač je důležitý.

Při této metodě lovu jsou navijáky podrobovány velkému zatížení. Proto zde není radno pořizovat ty nejlevnější typy.

Nejlepší vláčecí navijáky jsou přitom poměrně drahé. Z toho důvodu chceme zmínit model z přijatelnější cenové kategorie (do 2700 až 3000 Kč) avšak s dobrými parametry a kvalitou.

Přívlačový naviják Daiwa Legalis LT 4000-C

Nový model přívlačového navijáku Daiwa Legalis LT ve velikosti 4000 je lehčí a odolnější než jeho předchůdce a disponuje inovativním designovým konceptem nazývaným Airdrive.

Daiwa navij�k 23 legalis lt 4000-c

Přesunutím těžiště směrem k zadní části navijáku získáte vylepšenou celkovou rovnováhu při hodu.

Naviják je ideální pro lov candátů, okounů, štik a pstruhů na přívlač. Velikost 4000 je vcelku kompromisní a univerzálně vhodná pro lehčí a střední přívlač.

V případě zájmu je však dispozici je ale i model s menší cívkou a také větší pětitisícovka.

Brzda typu ATD Type-L umožňuje plynulé uvolňování vlasce pod zatížením bez vysokého počátečního odporu, což snižuje možnost chyb při zdolávání velkých ryb.

ABS cívka Longcast, vyrobená z hliníku, má optimalizovanou uvolňovací hranu, která minimalizuje tření a zvyšuje délku hodu.

Konstrukce Twistbuster III na válci vlasce zaručuje, že zejména pletená šňůra není při navíjení stlačena a nedochází k nadměrnému kroucení.

Hlavní technické parametry zahrnují 5 kuličkových ložisek, ZAION V® AIRDRIVE ROTOR®, převody TOUGH DIGIGEAR®, brzdový systém ATD™ Type-L.

Dále ukládání šňůry Cross Wrap®, dlouhou litou cívku z kovaného ABS® hliníku, rolový držák AIRDRIVE, váleček Twist Buster® III a strojově frézovanou hliníkovou šroubovací kliku.

Specifikace modelu LT 4000 zahrnují kapacitu 150 m/0,28 mm, 5 ložisek, převod 5,2:1, velikost 40.

Výrobcem je firma DAIWA a nejvhodnější technikou lovu je pro tento naviják přívlač.

Z naší loňské recenze na Daiwu Legalis:

Asi nejvhodnější bude popsat prostě svůj uživatelský pocit. Reklama slibuje hedvábný chod a to jsem opravdu dostal. Necítím žádný, ani minimální odpor při navíjení, převody nejsou nijak hlučné. Klička svojí vahou vždy sjede dolů. Na to jsem si musel při přechodu ze starého, sice kvalitního ale už přece jen jetého navijáku, zase zvykat. 

Stačilo jen pustit z ruky kličku s nástrahou visící kousek pod špičkou a slabá půl otáčka, než se klička zastavila, znamenala karabinku zarvanou do koncového očka. To bylo zpočátku nepříjemné.

candoš za sako

Kde jsou navijáky dostupné ve velikosti 4000

Námi zkoušený naviják byl zakoupen na vlastní náklady v AZ Fishing. Dále je k dispozici v Párysově rybářském ráji

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.