Na Lipně přejeli rybáři porybného: hrozí jim 6 let v chládku

poříční policie
Ilustrační foto: redakce

Koncem minulého týdne došlo na lipenské nádrži ke konfliktu kontrolovaných osob s rybářskou stráží. Rybář do porybného najel automobilem a způsobil mu zranění.

O případu informovalo Krajské ředitelství Policie ČR v Českých Budějovicích na svém webu.

Věc se odehrála již koncem minulého týdne, kdy rybářská stráž prováděla kontrolu lovících v oblasti Přední Výtoně. Tato obec leží na pravém břehu VN Lipno (revír 421 200 – Vltava 30 – 32).

Muži odmítli členům RS prokázat svoji totožnost. Drže se hesla, že nejlepší obrana je útěk, muži nastoupili do vozu značky Škoda Fabia červené barvy, a úmyslně najeli do jednoho ze členů RS. Tímto útokem mu způsobili poranění dolní končetiny.

Pachateli v nastalém zmatku z místa činu zmizeli směrem k obci Kyselov. Případ si okamžitě převzala kriminální policie z Českého Krumlova, která zajistila stopy a pracuje na ztotožnění pachatelů. 

Případné poznatky k těmto osobám a dotyčnému vozidlu přijme jakákoliv policejní služebna či linka 158.

“Najetí vozidlem je možné hodnotit jako útok se zbraní,“ řekl Jiří Matzner, mluvčí jihočeské policie.

Pachatelům zde přitěžuje fakt, že člen RS při výkonu své činnosti je zákonem považován za úřední osobu (dříve veřejný činitel) stejně jako například příslušníci PČR. Trestní sazba v tomto případě může u soudu dosáhnout až 6 let odnětí svobody.

Čtěte také:

3 Comments

  1. Kdyby jsme tu měli normálně fungující právo tak by ty dva pytláky v sousední obci policie zastřelila a kdyby náhodou ne tak by dostali oba doživotí za pokus o vraždu a po 30ti letech by mohli zažádat o podmíněné prominutí trestu. U nás max. 6 let pokud jim to dokáží. Podle mě to dopadne jak s Jančíkem, když o povodních ožralej přejel na zavřeným mostě měšťáka – vyšumí to do ztracena.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.