Kobry na zakrmování od Delphinu: lidovka u ultralehký model vážící 65 gramů

delphin kobra

Bez krmení není chytání, alespoň většinou. Jednou ze zajímavých variant zakrmování pomocí boilies je použití vrhací tyče neboli kobry. Právě tak jsou tyto zahnuté nástroje k vrhání kuliček zvané podle jejich tvaru připomínající známého hada.

Kobra na zakrmování je vlastně zahnutá trubka, takto skutečně vznikaly první výrobky tohoto druhu. Dnes naleznete řadu celou řadu modelů těchto vrhacích tyčí za různé ceny. V rámci reklamní spolupráce s eshopy vám nyní stručně představíme dvě kobry od firmy Delphin. Jedna relativně obyčejná ale za veskrze lidovou cenu a druhá dražší ale s ultra nízkou hmotností.

Plastová kobra za pár korun

Delphin Vrhac� ty? Thrower - do 24mm

Nejlevnější kobry se vyrábí z plastu. To je případ kobry Delphin Thrower, která je k mání za cenu většinou kolem 230 – 260 korun. U kober je kromě materiálu potřeba řešit také průměr kuliček, které se do kobry vejdou. Thrower se nabízí ve dvou variantách:

  • do 20 mm
  • do 24 mm

Za ty peníze jde o solidní kobru, která funguje a s trochou cviku se s ní naučí dobře házet každý. Určitě jde o dobrou variantu pro začátek a vyzkoušení či trénování přesnosti vrhání kuliček. Pokud hledáte něco pokročilejšího, zkuste kobry karbonové. Ty se vyznačují zejména výrazně nižší hmotností. Díky tomu s nimi vydržíte házet déle a zakrmit větším množství boiliesu.

Kobra Delphin Boomerang UL s hmotností 65 gramů

Nízká hmotnost karbonové kobry napomáhá nejen menší únavě při intenzivním zakrmování. Umožňuje také snáze vrhat boilies daleko a napomáhá přesnosti, která je samozřejmě velmi důležitá.

Příkladem ultralehké karbonové kobry je Delphin Boomerang UL, který při délce 85 cm má, dle výrobce, hmotnost pouhých 65 gramů. Pro srovnání: u výše uvedeného plastového modelu činí hmotnost 170 – 180 gramů. Karbonová kobra je tak v tomto případě více než dvojnásobně lehčí. S tím samozřejmě jde ruku v ruce také cena, která je u karbonových výrobků poměrně vysoká.

Delphin Karbonov� vrhac� ty? Boomerang UL 33mm 85cm

Za cenu okolo patnácti stovek ale získáte velmi příjemnou a přesnou kobru umožňující zakrmovat na dostatečně dlouhou vzdálenost. Průměr otvoru kobry je 33 mm, kobra se ale trochu zužuje. Na většinu běžných velikostí kuliček boilies ale tato kobra jistě stačí.

V ceně je také záslepka a neoprenové pouzdro, karbonové výrobky je samozřejmě nutné chránit před mechanickým poškozením a údery. To platí jak pro drahé rybářské prutu z podobného materiálu, tak pro kobry. Kobra Boomerang UL má také zajímavý banánový tvar a povedený design.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.