Pelety s vrstvou slizu: inovativní nástraha od české firmy

pelety chytil barrilo

V dnešní reklamě se podíváme na zajímavou nástrahu pro chytání kaprů, která vzniká v České republice. Za výhodu můžeme označit také nízkou cenu, která se pohybuje kolem 80 Kč – 90 Kč za menší balení nebo okolo 120 Kč za větší balení.

Jakí že to je nástraha? Pokud tipujete boilie, tak dneska zrovna ne. Kulaté tvary nechme na jindy, dnes to budou válečky. Tentokrát máme na pořadu dne pelety.

Jde o pelety určené k použití jako nástraha. Disponují tím pádem předvrtanou dírou, umožňující jejich snazší nastražení na vlasový přívěs.

Jedná se o pelety Chytil Barillo, které se prodávají v dóze a jsou posypány suchým dipem. Dip po vhození do vody začíná pracovat a šířit aromatické látky do okolí. Zároveň ale vytvoří na povrchu nástrahy jakýsi sliz, který se postupně přelíná do okolí nástrahy.

Pelety v suchém dipu, který ve vodě vytváří slizový obal

Tím vzniká silný pachový signál, jež činí nástrahu atraktivnější pro ryby. Sliz na nástraze vznikne už po pár minutách po náhozu. Dip má také pozitivní vliv na výdrž pelety.

Chytil Pelety Barillo 20mm 120g

Díky tomu se nástraha rozpustí až o několik hodin později, což může být výhoda například v teplé vodě.

Pelety se obecně rozpouští rychleji než klasické boilies (s výjimkou rozpustných koulí). Doba rozpouštění pak závisí jednak na velikosti – větší peleta vydrží déle.

Velkou roli hraje též teplota vody, čím vyšší, tím nástraha rychleji pracuje. A samozřejmě nástrahu rychleji rozpustí proudící voda či neustálé dorážení menších ryb.

Pelety se proto obyčejně používají pro rychlejší chytání než s boilies se zachováním výhody tvrdší nástrahy odolávající právě menším rybám.

Pelety jsou tvrdé lisované nástrahy, které se sice dobře rozpouští ale bývá problém jimi například protáhnout jehlu. Proto se rozlišují na obyčejné pelety pro vnadění a na pelety s dírkou pro nastražení na vlas, kam patří i Chytil Barillo.

Z jakých příchutí si v případě pelet Barillo můžete vybrat?

K dispozici je 10 různých příchutí nejrůznějšího druhu. Každá varianta pelet Chytil Barillo má navíc dvě velikosti z nichž můžete vybírat: 14 a 20 mm.

  • Ananas
  • Banán Ryba
  • Česnek
  • Jahoda
  • Játra
  • Krill
  • Med
  • Scopex
  • Švestka
  • Vanilka

Každá příchuť má svoji výraznou barvu, to je zase výhodou při chytání v chladné čisté vodě, kde i barva nástrahy poutá pozornost ryb. Použití suchého dipu na nástraze je navíc bezproblémové také na revírech se zákazem vnadění.

Podobná nástraha tak může být cestou, jak efektivněji lovit na podobných místech.

Zkoušíte-li rádi různé netradiční novinky, můžeme doporučit ještě jednu zajímavou nástrahu od firmy Chytil. Psali jsme například o unikátním boilies Chytil Pandemia, které je obaleno drobnými peletkami.

Všechny příchutě a velikosti pelet Chytil Barillo mají v Chyťapusť a u Páryse.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.