Kaprařská elita se o víkendu sejde v Břeclavi: řešit se bude také petice za změny v zarybňování

carp show moravia 2024

V sobotu 13. ledna proběhne v Břeclavi již tradiční akce pod názvem Carp Show Moravia. Šestnáctý ročník této oblíbené akce nabídne prodejní výstavu vybavení na kaprařinu a například i feeder. Budou se zde po celý den konat zajímavé přednášky zkušených rybářů. Připraven je program pro děti a dojde také na vážná témata.

Akce se koná Domě kultury v Břeclavi v sobotu 13. ledna 2024.

Program začíná již v 8 ráno. Vstupné činí 150 korun pro dospělé, důchodci a ZTP platí pouhou stovku a mládež do 14 let má vstup zcela zdarma!

4 tipy na přednášky z programu Carp Show Moravia 2024

Zájemci o přednášky by měli dorazit hned ráno. Na devátou hodinu je v plánu přednáška známého slovenského kapraře Ivana Fabiána, která se zaměří na problematiku vnadění.

Ivan je živým příkladem závodního rybáře, který se věnuje lovu kapra na špičkové úrovni, ale dokáže uspět i v jiných disciplínách.

Velikou diskuzi určitě vyvolá přednáška, která začne ve 12 hodinu. Pozvání od pořadatelů Carp Show Moravia dostal Petr Jakubka, který začátkem zimy rozvířil stojaté vody české rybařiny svojí peticí pod názvem Zachraňme naše vody.

Petice se týká návrhu změn na hospodaření na svazových vodách, které často sklouzává k přehnanému vysazování některých druhů na úkor rozmanitosti rybí osádky.

Tuto petici již podpořila celá řada osobností české rybařiny včetně kaprařů. Jedná se ovšem o poměrně výbušné téma, které budí emoce.

Rybářů nespokojených se stavem našich vod je ale s každým rokem stále více a zdá se, že tlak na změny poroste.

Pokud vás toto téma zajímá, neměli byste v Břeclavi chybět nebo si přečíst článek o petici.

Přednášet bude také tým rybářů tvořený známými jmény: Radek Bis, Karel Račák a Rostislav Masopust.

Tato trojice vyhrála minulý ročník World Carp Classic – jednoho z nejvýznamnějších kaprových závodů na světě.

Při závodu se jim podařilo chytit například pěkného lysce o hmotnosti 28,2 kg. Jejich přednáška má začít ve 14 hodin.

Přednáškový program zakončí odpoledne Marián Vrba s tématem, které je rok od roku stále populárnější mezi rybáři – lov velkých kaprů na method feeder.

Další informace o akci

Kompletní program přednášek, seznam vystavujících firem a další info naleznete na webu Carp Show Moravia 2024 (odkaz zde). Videopozvánku do Břeclavi najdete například na YouTube kanálu Fish Hobo.

Čtěte také:

4 Comments

  1. Ano,kapraři v zájmu omezení neúnosného množství kaprů v revírech,odhlasují zákaz horní míry kapra a stylu „chyť a pusť“.
    To znamená zákaz pouštění mírových kaprů zpět do vody.
    Jinak jsou to jen pozéři a celá schůze bude jen divadýlko.

      • Zajímalo by mě,jak kapraři podpoří vysazování méně kaprů….Modla obrkapr musí přece vyrůst z něčeho.Když se něco omezí a to něco se rychleji vychytá,tak obrkapr se nemá z čeho vyskytnout.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.