Češi vyhráli World Carp Classic

World Carp Classic 2023
Foto:WCC

Úderem deváté ranní dnes skončil pětadvacátý ročník World Carp Classic. Na celkovém prvním místě se umístil český tým ve složení Radek Bis, Karel Račák a Rostislav Masopust. Obrovská gratulace všem třem rybářům!

Pořadí v závodu World Carp Classic určují tři nejtěžší ryby týmu. Kluci již v druhé polovině závodu zazářili s nádherným lyscem o váze 28,2 kilogramu, který upevnil jejich pozici v první desítce závodního pole.

Následující ryba s hmotností přes třináct kilogramů je posunula do vedoucí trojice. Do vedení závodu se dostali s těmito rybami:

  • 28,2 kg
  • 23,0 kg
  • 22,4 kg

Celkový součet hmotnosti jejich úlovků činí 73,6 kilogramu což udává průměr přes 23 kilogramu.

Průměr celého závodu přitom činí cca 15,4 kg.

Dramatická noc zamíchala pořadím 

Změna pořadí se odehrála v noci na sobotu a zařídila tento naprosto dramatický zvrat, který zamíchal celkovým pořadím závodu.

Za českým týmem se umístili další dva týmy z Polska, které uzavírají první trojku. Do první desítky se žádný další český tým bohužel nedostal. Česká vlaječka figuruje dále až na třicátém místě.

Na vítěze čeká sladká odměna zejména v podobě zajímavé finanční částky. Výherci letošního ročníku World Carp Classic obdrží jako ocenění 15 000 euro, věčné ceny od sponzorů a pozvání na mezinárodní rybářské akce a výstavy.

Letošní ročník WCC na francouzském jezeře Madine byl jubilejní. Tento slavný závod se konal již po pětadvacáté. Jezero Madine je kolébkou tohoto závodu, který započal svoji existenci již roku 1998. Během čtvrtstoletí se ale akce stěhovala také jinam. V roce 2016 se závody odehrály v České republice, na Novomlýnské přehradní nádrži na jihu Moravy.

Letošní ročník WCC se opět konal ve sladké Francii. Ukázalo se ale, že naši rybáři mají zkušenosti i potřebné štěstí aby ukázali vynikající výsledek mezi obrovskou konkurencí tří stovek elitních kaprařů z celé Evropy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.