Jste členem MRS a chcete celorepublikovou povolenku? Prodávat se budou jen na 4 místech

celorepubliková povolenka mrs

Nepříjemně zaskočeni mohou být někteří rybáři z řad členů Moravského rybářského svazu (MRS), kteří si chtějí pořídit celorepublikovou povolenku. Zakoupit si ji mohou, někteří pro ni ale budou muset vyrazit dále od domova. Příčinou je nový systém zaváděný v ČRS. Aktualizace (leden 2024): doplněno páté výdejní místo v Třebíči!

Tzv. celorepubliková povolenka je nejdražší členskou povolenkou v republice. Má totiž největší rozsah platnosti. Platí na všech MP nebo P svazových revírech ve společném hospodaření obou rybářských svazů.

V rámci ČRS existuje ještě tzv. celosvazová povolenka. Ta platí ve všech společných revírech ČRS. Na rozdíl od celorepublikové ale neplatí na revírech MRS, kam patří například extrémně oblíbené přehrady pod Pálavou

Nyní však někteří rybáři z MRS zjišťují, že jim celorepublikovou povolenku v jejich spolku nemusí vydat. Důvodem je nástup Rybářského informačního systému, který z počátku byl společným projektem ČRS a MRS.

Právě Moravský rybářský svaz se ale od společného projektu RIS rozhodl odstoupit (údajně snad z důvodu neúměrně vysokých finančních nákladů).

Následkem toho se členům MRS zkomplikuje nákup právě povolenek s celorepublikovou platností, které jsou společné pro oba svazy. ČRS totiž původně neplánoval vydávat povolenky rybářům neevidovaným v RISu. A to jsou nyní všichni členové MRS.

Informace o možných komplikacích ze svazu prosakovaly již během léta, následovalo však ujištění, že o věci se jedná a povolenky na sezonu 2024 k dispozici budou.

Naštěstí došlo k nějaké dohodě, která tyto potíže řeší. Nicméně členové MRS si pro pro tyto povolenky možná budou muset dojet dál než obvykle.

Vydávat se nakonec bude na 5 místech v MRS a nejspíš také v prodejnách povolenek ČRS

Moravský rybářský svaz informoval své členy prostřednictvím webu, že prodej celorepublikových povolenek proběhne pouze na 5 místech v rámci regionu Jedná se o následující lokality:

 • Brno
 • Blansko
 • Velké Meziříčí
 • Břeclav
 • Třebíč

Přesné adresy a čas prodeje plánuje MRS teprve zveřejnit. Aktualizace – adresy a provozní hodiny pro výdej CR povolenek zde. Podle informací ze zasedání Rady ČRS, došlo k vzájemné dohodě obou svazů podle níž mají v MRS celorepublikové povolenky vydávat právě Pobočné spolky MRS ve výše uvedených městech.

V případě Brna pak má povolenky vydávat sekretariát MRS. Pro tyto účely budou PS a sekretariát MRS fungovat jako externí výdejci povolenek ČRS v rámci systému RIS.

Zároveň se uvádí, že povolenku si mohou členové MRS zakoupit také na prodejních místech ČRS, kde probíhá prodej hostovacích povolenek.

Pro pořízení povolenky musí mít rybář splněné členské povinnosti a nesmí mu být udělen trest v podobě zákazu rybolovu apod.

Toto opatření pro členy MRS má platit pouze pro rok 2024! Členové ČRS by si měli celorepublikové povolenky pořídit bez potíží ve svých MO jak je běžné.

Jak bude vypadat výdej povolenek na rok 2025 je zatím ve hvězdách, má dojít totiž k dalšímu jednání o statutu celorepublikového rybolovu jako takového. Zlí jazykové tvrdí, že v případě větších neshod mezi vedením obou svazů, může celorepubliková povolenka skončit úplně. Jedná se však o nepodložené spekulace, alespoň zatím.

Představovalo by to zbytečný problém pro řadu rybářů cestujících po celé ČR a například i pro rybářské závodníky, snad k tomu tedy nedojde.

Pozitivnější zprávy naopak mluví o tom, že MRS do dalšího roku zprovozní vlastní systém. Pokud se podaří oba systémy propojit, tak by mělo vydávání celorepublikových povolenek za rok již probíhat v každé PS Moravského rybářského svazu, jak bylo dosud zvykem.

Co dalšího nového v povolenkách na následující rok?

Aktuální ceny povolenek na rok 2024 jsme již zveřejnili.

Rybáře z ČRS může nepříjemně zaskočit konec platnosti všech povolenek ÚS na revíru Orlík.

Od příštího roku na Orlík a další revíry Rady ČRS (kanál Račice, Trnávka a další) jen s celosvazovou či celorepublikovou povolenkou!

10 Comments

 1. Diskriminace Brnaci mají 3 místa v okolí a Východočeši budou muset jet přes 100km -200km a cesta je vyjde přes 1000kc pro povolenku nevím proč nedali třeba Hradec Králové?

  • Jako východočech vás můžu ubezpečit, že si povolenku normálně koupíte u svojí MO. Tohle se týká členů MRS a tak logicky mají výdej jen na Moravě.

 2. Zdravím,
  Chtěl jsem se zeptat. Bydlím v Praze, ale jsem členem MO Zlín, kde si kupuju celorepublikovou povolenku i členství. Vzhledem ke změnám -Je možné si zaplatit členství a uhradit poplatky ve Zlíně a koupit si celorepublikovou povolenku v Praze? Diky

  • Podle dostupných informací z ČRS taková možnost existovat má, prodají vám ji jako hostovačku. Otázka jak to bude v praxi, když samotné MO ČRS nyní někdy bojují s novým systémem i při výdeji pro vlastní členy. Zkuste si zavolat, ať máte jistotu, na některou pražskou MO. Doporučuji někde, kde mají otevřeno každý den, třeba Praha 4 Pankrác, tam mají zároveň obchod i výdejnu povolenek.

  • Poplatky můžeš uhradit ve Zlíně u Dřevnice pod mostem u místního cejnobijce, který chytá jen 50+

 3. 30 let jsem rybařil na pstruhových revírech a pracoval i jako člen vodní stráže. Před pěti lety jsem na oblíbené Jizeře pod Malou Skálou zahodil prut a skončil, když po řece projelo za 20 min 70 lodí řvoucích vodáků z pěti půjčoven nahoře. A k tomu řvaní z přilehlé cyklostezky.

  • Mám z Malé Skály podobnou zkušenost. Přijel jsem v říjnu, čekal jsem už klid. Kolem ale začal jezdit jeden Němec na lodi za druhým. Nějaká střední škola z DE měla výlet do českého ráje a půjčili si nahoře kanoe, bordel, řev a mohl jsem končit 😡

 4. Dobrý den zajímá mě jedna věc můžu být členem mrs i črs?syn by potřeboval celorepublikovou ale ta se dětem do 15 neprodává

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.