Jakub Vágner a Claudia Darga poprvé na štikách. Podívejte se na video z Medenic

20 KG ŠTIKA
Ilustrační foto: redakce

Chtě nechtě se z nás stává bulvár. Co ale máme dělat, když se největší rybářské celebrity rozhodly uzavřít sňatek a začít společný život rodinný i rybářský. Nás ovšem zajímá hlavně ta rybářská část jejich soužití. Jakub Vágner a Claudia Darga po svatbě poprvé vyrazili na ryby. Přívlač na jezeru Medenice za hustého sněžení uvidíte v novém videu z Jakubovy produkce.

S trochou škodolibosti vám ale prozradíme jeden detail. Prakticky celé video je v angličtině, která je teď u Vágnerů asi hlavním jazykem. Claudia pochází z Německa a česky se nejspíš teprve učí, což je na konci videa trochu vidět. 

Budete si muset procvičit svoji angličtinu nebo si zapnout titulky, kterými je video opatřeno. Titulky změníte pomocí ozubeného kolečka nastavení vpravo dole: defaultně totiž naskakují titulky anglické a české si musíte vybrat z menu.

Kdo je lepší vláčkař Jakub Vágner nebo Claudia Darga?

Je vidět, že Claudia už dávno nepatří jen mezi úspěšné kaprařky. Po příjezdu na zasněžený rybník si suverénně vybrala nástrahy podle svého vkusu, několik mělce chodících woblerů v přírodněji laděných vzorech od finské Rapaly.

Jakub naopak vsadil na zářivější barvy od Westinu a gumy od Keitech. Všimněte si,  že zhruba v polovině videa Claudia bez mrknutí oka ovládá baitcastovou sestavu. V zahraničí běžná věc ale u nás se stále teprve prosazuje. Pro chytání štik na větší woblery je to ve spoustě parametrů lepší výbava než klasický vláčák se smekacím navijákem.

Nutno dodat, že Medenice nejsou svazovka. Stejně jako nedaleký Katlov patří mezi Jakubovy soukromé revíry. Konkrétně zde má JV poměrně mladou obsádku štik, kterou začal budovat před třemi lety. Desetihektarový rybník leží v pěkné přírodě poblíž silnice z Čáslavi na Červené Janovice. Díky nadmořské výšce 440 metrů jde o revír v chladnějších klimatických podmínkách, což dravcům určitě svědčí.

Hustá chumelenice jim ovšem na chuti nepřidala. První ryba na zářivý wobler ve firetigerovém zbarvení byl pěkný candát 69 centimetrů. Následovalo několik menších štiček kolem půl metru, což na Kubovy poměry není nic zázračného. Kdo čekal trofejní ryby, tak možná bude lehce zklamán. Na krátkou vycházku v psím počasí ale určitě jde o pěkný výsledek.

Znalci nicméně pochopí, že totp byla jen krátká, takříkajíc oddychová vycházka. V budoucnu se dočkáme určitě daleko zajímavějších projektů, které Jakub Vágner a Claudia Darga dají dohromady. V následujících měsících ale nejspíš budou mít jiné starosti. Bulvární plátky (ty echt bulvární) totiž prozradily, že čekají potomka!

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.